x-kom hosting

Laptop nie znajduje Wi-fi

are642
utworzono
utworzono

Jakies 2 dni temu laptop bez problemy chwytał wifi teraz go nie widzi gdy telefon nie ma problemu z znalezieniem wifi .zaktualizowałem sterwoniki próbowałem włączyć wifi za pomoca fn+f2 ale nic nie pojawiało sie na stronie 192.168.1.1 sprawdziłem czy w niepodłaczonych nie ma laptopa ale go tam nie było próbowałem restartu rutera powrotu do stanu fabrycznego routera i nic

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Karta jest widziana w systemie ? Nie widzi twojej sieci, czy żadnej ? W ogóle wyszukuje sieci ?

Ustaw laptop metr od routera i zobacz czy widzi sieć.

are642
komentarz
komentarz

jak wchodze w menedżer urządzeń to jest karta ale nie znajduje żadnej sieci wifi tylko działa internet po podłączeniu kablem a router stoi 1 metr nawet bliżej i też nie

 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Podaj model karty wifi i jaki masz Windows.

Po drugie, czy nie masz aby zainstalowane jakieś oprogramowanie do tej karty ? Jeśli tak, to odpal je i zobacz czy możesz w nim wyszukiwać sieci.

are642
komentarz
komentarz

Mam windowsa 10 programu do karty żadnego nie mam a model karty to Realtek pcle Family Controler

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Wejdź do menadżera urządzeń, tam prawy przycisk na Realtek pcle Family Controler > właściwości > zakładka szczegóły > identyfikator sprzętu >

Wpisz tutaj pierwszą linię z okna poniżej.

are642
komentarz
komentarz

PCI\VEN_10EC&DEV_8136&SUBSYS_200F1043&REV_06

 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

To jest zwykła karta ethernet a nie radiówka. Masz tam jeszcze jakieś inne karty, albo nieznane urządzenia, w menadżerze urządzeń ?

Edytowane przez MasterYoghourt
are642
komentarz
komentarz

wcześniej były tam jakieś ipv6 czy cos takiego ale teraz nie ma

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Póki co, nie masz w systemie żadnej karty wifi. Upewnij się, że karta wifi jest włączona.

are642
komentarz
komentarz

jak to sprawdzić ?

 

https://zapodaj.net/666077305fedb.jpg.html

czasami sie pokazują

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Jeśli masz włącznik karty wifi na obudowie laptopa, to zobacz czy ma diodę i w jakim kolorze się świeci. Jeśli włączasz ją jakąs kombinacją klawiszy, to zrób to teraz, poczekaj z 30 sekund i wtedy sprawdź czy coś nowego pojawiło się w menadżerze urządzeń.

are642
komentarz
komentarz

na laptopie mam 2 diody od bateri i jakaś lampka obie się świecą a włącznika nie widze gdy klikam fn+ wszystkie f(1-12)nie wyskakuje nic związane z wifi)

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Podaj więc model laptopa, ale dokładny, spisany z naklejki pod spodem.

are642
komentarz
komentarz

 

A540LA-XX373T

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Z tej strony ściągnij sterownik do Wireless (pierwszy z góry na liście): https://www.asus.com/Laptops/X540LA/HelpDesk_Download/

Przy okazji ściągnij sobie sterownik do Bluetooth oraz Chipset i zainstaluj. Na samym dole masz listę manual, znajdź 'polish edition' i sobie ściągnij na przyszłość.

Jak już zainstalujesz sterowniki to uruchom ponownie komputer i zobacz czy masz w końcu kartę wifi w menadżerze urządzeń. Jak nie, naciśnij jeden raz kombinację klawiszy fn + F2 i zobacz czy karta się pojawiła. Jak nie, uruchom ponownie kompa i zobacz czy jest w menadżerze urządzeń.

 

Dalej nic, to naciśnij kombinację klawiszy Windows + A, następnie daj tutaj zrzut ekranu.

Edytowane przez MasterYoghourt
are642
komentarz
komentarz

nic sie nie pojawiło a pod fn +f2 jest włączenie lub wyłączenie trybu samolotowego  a kombinacja windows +a nic nie daje

a i przy podawaniu modelu popełniłem błąd bo zamiast LA jest LJ ale przy pobieraniu pobrałem dla tego modelu

 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Albo coś nie tak z karta albo z Windowsem. Ściągniesz system typu LiveDVD z torrenta: https://cdimage.debian.org/debian-cd/current-live/amd64/bt-hybrid/debian-live-9.0.1-amd64-gnome.iso.torrent

Następnie wypalisz jako obraz na płytkę. Pamiętaj aby w programie do nagrywana wybrać nagrywanie obrazu i wskaż na plik *.iso.

Wystartujesz system z płytki, a po załadowaniu się systemu, sprawdzisz czy masz kartę wifi w systemie.

are642
komentarz
komentarz (edytowane)

a można to po prostu sprawdzić na wirtualnej maszynie?

 

 

Edytowane przez are642
MasterYoghourt
komentarz
komentarz

NIE

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.