x-kom hosting

Dźwięk z wszystkich głośników WIN 10

biniu1988
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam.

 

Na wstępie informuje, że zagłębiłem się w temacie przez jakieś 4 godziny. Niestety wszystkie porady okazały się nieskuteczne.

 

Chciałbym by muzyka i filmy były "słyszane" ze wszystkich 5 głośników cały czas. U mnie nie grają 2 tylne. Oczywiście wiem, że to nie będzie typowe 5.1 bo to nie te formaty video i audio... poprostu chce aby wszystkie głośniki grały "chamsko" to samo. Na Win 7 bez problemu ustawiłem to przez CreativeControl Panel zaznaczając CMSS 3D. Teraz nic mi to nie daje. W panelu sterowania przy konfiguracji wszystko jest cacy. Odzywają się tak jak trzeba. Wszędzie gdzie było możliwe ustawiono na 5.1

 

 

Karta SB Audigy SE - sterowniki najnowsze jakie są dostępne. Usuwane i instalowane jeszcze raz - nic to nie dało.

Grzebanie w Winamp , Foobar w audio output - zero reakcji.

Używam TV jako monitora - czasem puszczam dzwiek z TV tak dla info. Jest jeszcze zintegrowana karta dzwiękowa.... chyba jakiś Realtek. Wygląda to tak:mz.jpg.6705d8e25b188247d3895a5b17dd6b3c.jpg

 

 

Instalowałem FFdshow , klite mega codecs. Nic tam nie znalazłem. Jakieś pomysły?

 

Na realtec Foobar zaczął wspólpracować... jednak nie to jest moim celem. czy da się jakoś wymusić żeby wszystkie dźwięki - Youtube , Divx i inne szły na wszystkich?

 

 

Edytowane przez biniu1988

szagus
komentarz
komentarz

Prawdopodobnie jest to wina sterowników karty dźwiękowej, a dokładniej ich niedostosowaniu do W10 przez producenta. Ja bym próbował męczyć Creative (support), ale możesz niestety zostać olany.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.