x-kom hosting

Szyfrowanie pliku/folderu systemowego

matmax44
utworzono
utworzono

Poszukuję jakiegoś programu który zastrzega hasłem pliki i foldery osobom nieuprawnionym, chodzi dokładnie o plik bckd.sys (c:windows/system32/drivers/bckd sys) który to jest ważnym elementem programu bluecoat k9. Z racji tego że plik jest w ciągłym użyciu program szyfrujący nie może go "zamrażać", dodatkowo dochodzi problem z uprawnieniami w folderze systemowym (win10 home 64bit) ponieważ z poziomu właściwości nie mogłem wprowadzić jakichkolwiek zmian (pomimo konta administratora) tylko odczyt. Do tego zależałoby mi aby nie można było wynieść pliku poza folder "drivers" oraz by w trybie awaryjnym blokada nadal obowiązywała. Skomplikowane, ale bez tych rozwiązań użytkowanie k9 traci sens. Wystarczy stworzyć pusty bckd.sys w notatniku i podmienić go w trybie awaryjnym by ochrona tego programu padła.

DiMateo
komentarz
komentarz
matmax44
komentarz
komentarz

Nie działa, zarówno przy pliku jak i całym folderze

lock.png

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.