x-kom hosting

Zbyt duże zużycie RAM-u

CiemnoTu
utworzono
utworzono

Witajcie forumowicze! Otóż mam problem z zbyt wielkim zużyciem ram-u w grach i ogólnie wszędzie. Nie miałem tego problemu wcześniej. Już używając przeglądarki zużywam 49% pamięci ram. Nigdy wcześniej się tak nie działo, jakieś rady?

 

Specyfikacja mojego komputera:

Procesor
Pentium(R) Dual-Core CPU E6600 @ 3.06GHz
 
Karta graficzna
NVIDIA GeForce 8600 GTS
 
RAM
4.0 GB
 
System operacyjny
Microsoft Windows 10 (build 14393), 64-bit

franczakr
komentarz
komentarz
22 minuty temu, CiemnoTu napisał:

Już używając przeglądarki zużywam 49% pamięci ram.

Nie jest to jakiś zadziwiający wynik. Możesz popatrzeć w procesach co używa dużo RAM, ale sam Win10 64bit trochę używa.

CiemnoTu
komentarz
komentarz
22 minuty temu, franczakr napisał:

Nie jest to jakiś zadziwiający wynik. Możesz popatrzeć w procesach co używa dużo RAM, ale sam Win10 64bit trochę używa.

Teraz też zauważyłem że Dysk też zużywa się w praktycznie 100%. Nigdy tak wcześniej nie było. Windows 10 na pewno tego nie robi.

Bez tytułu.jpg

franczakr
komentarz
komentarz

Jak widać na screenie RAM jest używany głównie przez: Klient Steama, Chrome i Discorda i jego użycie jest w normie.

Dysk jest używany głównie przez Steama - może się właśnie włączał, pobierał lub instalował aplikację. Takie zużycie jest możliwe, ale możesz zrobić testy HD Tune, aby sprawdzić czy dysk jest sprawny.

Kloszard013
komentarz
komentarz (edytowane)

dokładnie zrób test HDTune lub S.M.A.R.T, dalej zrób aktualizacje 10 bo pewnie Ci działa w tle i zjada ram, a jak coś się instaluje to i dysk. Zaktualizuj sterowniki, WIN 10 sam to robi i to zawsze rodzi problemy często do nas ludzie na serwis z takimi problemami przychodzi, zazwyczaj wina aktualizacji automatycznych których w prosty sposób nie da się wyłączyć w tle cały czas działa wyszukiwanie itp...albo już zaśmiecony system i reinstalka systemu

w skrócie:
Steam akurat mógł się aktualizować lub jakaś grę
Zobacz czy nie masz aktualizacji win10
(zmniejsz wysyłanie raportów win10 do minimum, u ustawieniach i wyszukiwanie aktualizacji ogranicz jak się da oczywiście po aktualizacji dopiero)
zobacz stery
skan dysku
(jeżeli wszystko jest w porządku i wszystko zrobiłeś co pisałem i dalej masz duże zużycie ramu i dysku możliwe ze reinstalka będzie potrzebna)

Edytowane przez Kloszard013
CiemnoTu
komentarz
komentarz
Dnia 20.06.2017 o 11:06, Kloszard013 napisał:

dokładnie zrób test HDTune lub S.M.A.R.T, dalej zrób aktualizacje 10 bo pewnie Ci działa w tle i zjada ram, a jak coś się instaluje to i dysk. Zaktualizuj sterowniki, WIN 10 sam to robi i to zawsze rodzi problemy często do nas ludzie na serwis z takimi problemami przychodzi, zazwyczaj wina aktualizacji automatycznych których w prosty sposób nie da się wyłączyć w tle cały czas działa wyszukiwanie itp...albo już zaśmiecony system i reinstalka systemu

w skrócie:
Steam akurat mógł się aktualizować lub jakaś grę
Zobacz czy nie masz aktualizacji win10
(zmniejsz wysyłanie raportów win10 do minimum, u ustawieniach i wyszukiwanie aktualizacji ogranicz jak się da oczywiście po aktualizacji dopiero)
zobacz stery
skan dysku
(jeżeli wszystko jest w porządku i wszystko zrobiłeś co pisałem i dalej masz duże zużycie ramu i dysku możliwe ze reinstalka będzie potrzebna)

Zastosuje się do tego. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze/źle to poinformuje was o tym.

 Tutaj są wyniki skanów. W teście errorów nic nie wyskoczyło ale i tak uznałem, że go wstawie. Wyniki z benchmark'a za pewne nie są zbyt zadowalające patrząc na tę linię spadającą prosto w dół. Sprawdziłem jeszcze wszystkie możliwe aktualizacje jakie są (w opcjach Windows'a 10) i znalazła się jedna do Windows defender. Pobrałem ją w ok. minutę. Co do zminimalizowania wysyłania ilości raportów, mógłby ktoś z was mi powiedzieć jak to zrobić? Plus nie mogę znaleźć sterowników. 

benchmark.jpg

zdrowie.jpg

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.