x-kom hosting

Więcej mocy.

Marcin_1979
utworzono
utworzono

Witam,potrzebuje porady odnośnie poprawy odsłuchiwania swojej ulubionej muzy na pc-z bibliotek jak i Youtube.Płyta jaką posiadam-Gigabyte H81-S2V-nie spełnia moich wymagań odnośnie siły głosu...czy mam szukać zewnętrznej karty audio,czy lepszych słuchawek-obecnie posiadam Creative Fatality 1 i jakieś Genesis.

szagus
komentarz
komentarz

Jedno i drugie, by pomogło, ale jeżeli chodzi o głośność to w tym przypadku większy wpływ ma raczej karta dźwiękowa.

Marcin_1979
komentarz
komentarz

Dziękuję za odpowiedź.

W takim razie jaką kartę byś polecił? W zamierzchłych czasach rządził Sound Blaster, teraz nie mam pojęcia co jest na topie. 

Budżet na kartę i słuchawki ok 400zł. 

szagus
komentarz
komentarz

Przy takim budżecie wybrałbym:

Kingston hyperx cloud core

+

Asus Xonar DGX

 

Płyta jest biedna i ciasna, ale dźwiękówka powinna się zmieścić nad kartą graficzną.

  • Dobra wypowiedź 1
Marcin_1979
komentarz
komentarz

Teraz trochę namieszam bo chciałbym się dowiedzieć jaką kartę dźwiękową mają droższe płyty główne w cenie powyżej 600 zł? Zarówno pod AM4 jak i Z270. W przyszłym roku planuje zakup czegoś "konkretnego"; audiofilem nie jestem ale zawsze brakowało mi tej mocy bo używałem samych budżetowych gratów, teraz stopa życiowa się podniosła i mogę zaszaleć :-D 

Edit. W trakcie pisania przypomniało mi się że kolega wyżej już wyjaśnił rolę jaką odgrywa karta... A myślałem już że kupię za te 400 same słuchawki i jakoś przeczekam.... ech za dużo chyba kombinuje? 

szagus
komentarz
komentarz

Takie płyty mają może minimalnie lepszą kartę niż te za 300zł. Raczej nie warto dokładać do płyty aż tyle, zwłaszcza jeżeli chodzi o dźwięk.

 

Możesz kupić Kingston hyperx cloud core lub cloud 1 i podpinać pod integrę - od biedy zda to egzamin. Miej jednak świadomość, że słuchawki będą miały w tym układzie pewną rezerwę.

  • Dobra wypowiedź 1
Marcin_1979
komentarz
komentarz

A gdybym chciał kupić coś lepszego, mam na myśli kartę -bo te słuchawki,które zaproponowales będą ok-to co mógłbyś polecić? 

 

 

szagus
komentarz
komentarz

Droższego Asusa - Xonar DX.

Marcin_1979
komentarz
komentarz

Dzisiaj popatrzyłem na moją płytę i umieszczenie nowej karty może być problemem. Czy ktoś z Was montował podobne wyposażenie na takiej płycie? 

szagus
komentarz
komentarz

Tak to jest jak się nazbyt oszczędza na płycie głównej.

 

Na Twojej kartę można włożyć w złącze PCI-E, nad kartą graficzną.

Marcin_1979
komentarz
komentarz
20 godzin temu, szagus napisał:

Tak to jest jak się nazbyt oszczędza na płycie głównej.

 

Taka akurat się trafiła z procesorem;)

Odnośnie słuchawek Kingston HyperX Cloud Core,dzisiaj byłem w sklepie z mediami i je oglądałem-bardzo fajnie układają się na głowie,w miarę lekkie,ale nie posiadają regulacji głośności na kablu :(.Jak to możliwe w sprzęcie za taką cenę?

Dlatego chciałbym @szagus abyś mi polecił inny model,również opłacalny pod względem cena/jakość.

szagus
komentarz
komentarz

Regulacja na kablu to niestety rzadkość w każdych w miarę profesjonalnych słuchawkach. Jeżeli to dla Ciebie ma duże znaczenie to warto pomyśleć o zewnętrznej karcie dźwiękowej np. Audiotrak Prodigy Cube, którą kładziesz na biurku i regulujesz głośność w tym miejscu.

 

Ja na komputerach, bez takiej opcji problem rozwiązuję przyciskami na klawiaturze.

Marcin_1979
komentarz
komentarz

A model HyperX Cloud (bez core) będzie ok?Jeśli tak to je zamawiam. 

szagus
komentarz
komentarz

Hyperx Cloud 1 to to samo co core + kilka akcesoriów.

 

Hyperx 2 posiada dodatkowo badziewną kartę dźwiękową i inne rzeczy, które w mojej ocenie pogorszają ten zestaw, który jest w dodatku droższy.

Marcin_1979
komentarz
komentarz
37 minut temu, szagus napisał:

Hyperx Cloud 1 to to samo co core + kilka akcesoriów.

 

Ale mają regulację głośności na kablu :-D 

A tak na poważnie to czy za ok.300zł kupię coś lepszego niż te Kingstony? 

szagus
komentarz
komentarz

Z mikrofonem nie, bez mikrofonu kupisz inne słuchawki, na tym samym poziomie, ale grające inaczej.

Marcin_1979
komentarz
komentarz

Dziękuję za pomoc. Wybór dokonany: HyperX Cloud  + Asus DGX .

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.