x-kom hosting

Blue Screen przy uruchamianiu laptopa

voncupen
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, jeśli piszę w złym dziale to od razu przepraszam. 

Dzisiaj podczas używania laptopa Acer Aspire 5560 Series (model MS2319) [z Win7] dostałem blue screena. Po resecie blue screeny pojawiały się cały czas przy każdorazowym uruchamianiu systemu. Tryb awaryjny działa. 
Opcja naprawiania błędów po naciśnięciu F8 przy starcie nie pomaga, wszystko wraca do punktu wyjścia i kolejnego blue screena. 
Próbowałem przywracania systemu (ostatnie punkty przywracania to instalacje bibliotek Visual C++), co zmieniało tyle, że pojawiały się inne kody na blue screenach. 

Program BlueScreenView odnotował 3 różne rodzaje crashy (załączniki): 

 

Dzięki z góry za zainteresowanie i pomoc. Jakie informacje jeszcze byłyby przydatne? 
Proszę w miarę możliwości o łopatologiczne wyjaśnienia, gdyż nie siedzę w tych klockach.

 

Spoiler

1 .jpg

 

Spoiler

2.jpg

 

Spoiler

3.jpg

 

Edytowane przez voncupen

Youki
komentarz
komentarz

Odinstaluj sterowniki od układu graficznego i sprawdź czy uruchomi się zwykły tryb.

voncupen
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak, po odinstalowaniu sterowników grafiki normalny tryb się uruchomił. Lecz gdy następnie pobralem i zainstalowalem nowe sterowniki ze strony producenta, blue screen powrócił, z praktycznie takimi samymi kodami, poza jednym.

4.jpg


Odinstalowałem więc te nowe sterowniki i bez sterowników znów normalny tryb pracy działa. Widocznie komputer ma uczulenie na sterowniki.
Co mogę teraz zrobić?

Edytowane przez voncupen
Youki
komentarz
komentarz

Zainstaluj starszą wersję ze strony producenta laptopa, obniż taktowanie rdzenia i pamięci na GPU o 100 MHz, jak nic nie da to raczej karta uległa uszkodzeniu.

voncupen
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie potrafię obniżyć taktowania. Odblokowałem te suwaki z taktowaniem, uruchamiam MSI Afterburner i mam puste te suwaki na środku, a w każdym poradniku jakie widziałem to po otwarciu programu już na tych suwakach były wartości.
 

Bez tytułu.jpg

Edytowane przez voncupen
Youki
komentarz
komentarz

Jeśli program uruchomiłeś na dedykowanym układzie to wygląda, że niestety nic nie zdzia

voncupen
komentarz
komentarz (edytowane)
Spoiler

SMART HDDScan.jpg

Wrzucam jeszcze screena ze skanu SMART programem HDDScan. Z dyskiem też jest źle?

 

Edytowane przez voncupen
Youki
komentarz
komentarz

Dysk ma kilka realokowanych sektorów. W razie czego zrób sobie za wczasu kopie zapasową danych.

voncupen
komentarz
komentarz

Tak sobie myślę, że jeśli karta graficzna padła, a jest ona zintegrowana, więc nie da się jej wymienić (dobrze myśle?), to już jest tak jakby po laptopie ogólnie i trzeba kupić nowy laptop. Ale nie jestem właśnie pewien, czy to karta padła, czy może dysk jest zbyt uszkodzony. Wtedy dysk do wymiany i jest szansa, że laptop jeszcze posłuży.
Nie wiem więc, na co się zdecydować.

Youki
komentarz
komentarz

No nie, nie wymienisz. Naprawa też nie będzie opłacalna cenowo.

 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.