x-kom hosting

Podkładka chłodząca

Lemkoo
utworzono
utworzono

Witam,

 

klasycznie mam pytanko :) Czy jest sens kupna podkładki chłodzącej, kiedy to:

temperatura GPU podczas przeglądania internetu wynosi +/- 45 stopni, a CPU również +/- 55. Natomiast podczas grania, gdzie spełniam wymagania sprzętowe - temperatura GPU wahała się pomiędzy 65-68 stopni, a CPU 80-81. Żadnych spadek FPS'ów nie było - przez cały czas było ich 50, tak sobie ustawiłem :) Myślę, że nie jest źle. Jednakże gdyby była podkładka temperatury byłyby niższe, prawda? Dokładnie chodzi mi o przedłużenie żywotności tych oto podzespołów :) Zainteresowała mnie podkładka Vakoss LF-1860AL. Link do niej: https://www.morele.net/podstawka-chlodzaca-vakoss-lf-1860al-767300/. Wydaje mi się, że stosunek ceny do jakości jest ok. 

 

Z góry dzięki za odpowiedzi :) 

Pozdrawiam 

Youki
komentarz
komentarz

Przy zakupie jakieś sensownej podkładki kilka C być zbił do tego ciut wygodniej by było przy pisaniu.

Ale sensowna podkładka chłodząca to nie taka za 30 zł.

  • Dobra wypowiedź 1
Lemkoo
komentarz
komentarz

Ok, rozumiem. Myślisz, że ta za 30 zł nie dałaby rady? W sensie zbicia tych kilku stopni. Jeszcze chciałbym się dowiedzieć w czym jest gorsza ta tańsza podkładka od tych sensownych. Dzięki za odpowiedź :) 

Youki
komentarz
komentarz

To zbyt wiele nie da. Nie chodzi tylko o jakoś wykonania ale o sam przepływ powietrza generowany przez wentylatory, hałas itp.

  • Dobra wypowiedź 1
Lemkoo
komentarz
komentarz

Wydaję mi się, że podkładki firmy AAB są najsolidniejsze. Dałbym linki do tych, które mnie interesują, ale to nie ma sensu. Według Ciebie, które modele właśnie z owej firmy są najlepsze? Mogą być również nie te od AAB. Najlepiej coś koło 50 zł. Dodam, że mam komputer ma 17,3 cala, więc troszeczkę świniak duży :D Poniżej też dam zdjęcie, gdzie zaznaczony będzie gorący punkt i dziurki, którymi wylatuje powietrze :) Wydaję mi się, że trzeba to uwzględnić przy wyborze podkładki po to, żeby ona służyła komputerowi i na odwrót :) Gdybyś poświęcił chwilkę dla mnie byłbym bardzo wdzięczny ! Z góry dzięki :D forum.thumb.JPG.b203de1217f857660b18efe631ceaaff.JPG

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.