x-kom hosting

Asus RT-N18U - czy warto?

northgard
utworzono
utworzono

Cześć,

 

czy ktoś z was miał styczność z routerem Asus RT-N18U? Widzę, że ma sporo dobrych opinii i portale oceniały go bardzo dobrze.

Czy obsługa jest intuicyjna? Nada się do 80 metrowego mieszkania?

obrrrr.jpeg

Youki
komentarz
komentarz
1 minutę temu, northgard napisał:

Nada się do 80 metrowego mieszkania?

Jak grube ściany, jedno piętro?

1 minutę temu, northgard napisał:

Czy obsługa jest intuicyjna?

Jak dla mnie tak. Co prawda za często tam nie zaglądam bo nie mam potrzeby, ale większość rzeczy albo ma własne zakładki, albo znajdziesz tam, gdzie intuicja podpowiada.

 

northgard
komentarz
komentarz

Mieszkanie jest dwupoziomowe, ściany nie są zbyt grube.

W sumie to nie zamierzam tam jakoś mocno zmieniać ustawień, ale w razie czego.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Ściany murowane mocno tłumią sygnał, natomiast z karton gipsu już mniej. Strop między piętrami na pewno jest murowany, więc tutaj tłumienie będzie wyraźne. Im więcej ścian tym gorszy będzie sygnał, bierz to pod uwagę i pamiętaj że czasem dużo na to nie poradzisz. Jeśli siła sygnału nie będzie cię zadowalać odezwij się w tym wątku, albo załóż nowy temat, może coś poradzimy.

 

Propagacja fali radiowej w pomieszczeniu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wi-Fi

Youki
komentarz
komentarz

To podobnie jak u mnie, mam na parterze mniej więcej centralnie ustawiony ten router i na zasięg nie narzekam.

Ze stabilnością problemów nie mam, ale profilaktycznie i tak mam ustawione by w nocy z czwartku na piątek router się zrestartował.

northgard
komentarz
komentarz

Dzięki na odpowiedź. Zdecydowałem się na ten router, w razie problemów z konfiguracją dam znać.

Youki
komentarz
komentarz

Pamiętaj by wgrać najnowsze firmware na początku.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.