x-kom hosting

Thunderbird - ustawienia wielu kont gmail

kregiel16
utworzono
utworzono

Witam,

 

Od dłuższego czasu walczę z problemem odpowiedniego skonfigurowania wielu kont gmail w programie Thunderbird.

Problem polega na tym że podczas wysyłania wiadomości z innego konta gmail niżeli moje główne konto to i tak mimo wybrania tego pożądanego konta TB wysyła wiadomości z głównego konta.

Czytałem by zmienić aliasy poszczególnych kont w ustawieniach, aczkolwiek to nie rozwiązało problemu. Sytuacja mnie bardzo irytuję gdyż w sprawach służbowych wolałbym nie wysyłać wiadomości z prywatnego konta, a wysyłanie maili ze strony web nie jest idealnym rozwiązaniem ;) Jeśli ktokolwiek z was spotkał się z takim problemem i mógłby się podzielić rozwiązaniem byłbym bardzo wdzięczny.

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)

 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Jak komponujesz nową wiadomość nie możesz zmienić pola "od:" ?

 

kregiel16
komentarz
komentarz

Tak jak napisałem zawsze zmieniam na pożądanego nadawcę a po wysłaniu u odbiorcy widnieje inne konto gmail.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Zainstalowałem sobie Thunderbird i dodałem dwa konta gmail. Jako domyślny serwer poczty wychodzącej smtp, ustawiony jest gmail z pierwszego konta. Ale wejdź sobie w ustawienia dowolnego konta i na samym dole masz coś takiego jak "Serwer poczty wychodzącej SMTP". Gdy wybierzesz "domyślny" to faktycznie, wszystkie wiadomości będą oznaczone nadawcą pierwszego "głównego" konta. Dlatego wybierz sobie z listy ustawienie należące do tego konkretnego konta. Jeśli nie masz konfiguracji wybranego konta na liście, to na samym dole okna konfiguracji masz menu "Poczta Wychodząca", zawierające wszystkie konfiguracje poczty wychodzącej. Dodaj tam konfigurację dla każdego z konto, osobno.

  • Dobra wypowiedź 1
kregiel16
komentarz
komentarz

Dziękuję :) Twoja odpowiedź rozwiązała mój problem :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.