x-kom hosting

Problem z obrazem

nino_valentino
utworzono
utworzono

Witam

Od pewnego czasu mam problem z wyświetlanym obrazem. Podczas grania i przewijania tekstu/obrazków w internecie obraz tak jakby się załamuje. Przez cały ekran przechodzi pozioma "kreska". Wszystko zaczęło się w momencie, kiedy komputer zaczął sam się wyłączać lub przechodzić w stan uśpienia. To zapewne było winą zasilacza, więc go wymieniłem (na taki sam, nie pytajcie czemu), oraz przeinstalowałem system (pełny format). Problem na chwilę zniknął, komputer się nie wyłączał, załamania obrazu nie było. Grałem w takie gry jak Wiedźmin 3, Fallout 4 czy Skyrim i wszystko było w porządku. Ostatnio jednak zainstalowałem pierwszą część Ojca Chrzestnego (z 2006 roku) i w czasie gry komputer znowu się wyłączył. po restarcie znowu pojawiło się załamanie. Moje pytania brzmią:

1. Czy to może być wina zasilacza?

2. Czy karta graficzna mogła się od tego uszkodzić?

 

Moja konfiguracja to:

- płyta główna - MSI MS-7758

- karta graficzna - NVIDIA GeForce GTX 660

- procesor - Intel Core i5 - 3570K 3.4 GHz

- RAM - 8GB

- zasilacz - OCZ ModXstream Pro 500w

 

Youki
komentarz
komentarz

Pokaż najpierw temperatury podzespołów w spoczynku za pomocą programu Hwmonitor. Przedstaw zrzut ekranu.

nino_valentino
komentarz
komentarz
2 godziny temu, Youki napisał:

Pokaż najpierw temperatury podzespołów w spoczynku za pomocą programu Hwmonitor. Przedstaw zrzut ekranu.

 

1.png

2.png

Youki
komentarz
komentarz

Obniż taktowanie rdzenia i pamięci na GPU o 100 MHz i sprawdź stabilność.

nino_valentino
komentarz
komentarz

Obniżyłem taktowanie za pomocą EVGA Prcision. Test grafiki wykonałem Heaven Benchmark 4.0. Temperatura wynosiła przez cały test 69 stopni. Dołączam screeny z EVGA, benchmarka i GPU-Z. 

 

Załamanie obrazu wciąż jest.

evga.png

benchmark.png

gpu z.gif

Youki
komentarz
komentarz

Podbij jeszcze minimalnie napięcie vCore na rdzeniu, jak nie to możesz ostatecznie próbować metody z piekarnikiem.

nino_valentino
komentarz
komentarz

Po restarcie komputera zauważyłem nieznaczną poprawę, ale chyba nie ma sensu bardziej zmniejszać taktowania. Odpaliłem EVGA, żeby monitorował stale GPU podczas gry i temperatura wynosiła ciągle 59-60 stopni, więc chyba jest trochę lepiej. Spróbuję jeszcze wymienić pastę i porządniej przeczyścić wiatraczki, może to coś da.

vore.png

Youki
komentarz
komentarz

Wygląda, że karta powoli kończy swój żywot.

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.