x-kom hosting

Temperatury podzespołów

respekto
utworzono
utworzono

Witam, już od dłuższego czasu zauważyłem w moim komputerze problemy z temperaturami.

CPU (AMD FX-6300) na stockowych zegarach i chłodzeniu osiąga podczas przeglądania internetu nawet 85 stopni (!)

GPU (GTX 650) w spoczynku to 35-55 stopni, również na stockowych zegarach, podczas grania w m.in Gta V osiąga do 84 stopni.

Nie posiadam wiatraków w obudowie (noname), zasilacz to blacklistowy Akyga 500W, zestaw posiadam od ok. 3.5 roku, w tym czasie był kilka razy czyszczony z kurzu (ostatni raz 2 mieś temu, kiedy problem również występował).

Temperatura w samej obudowie wynosi ok. od 25-30 stopni w spoczynku do 40 podczas intensywnego grania.

 

Jak mogę zmniejszyć/poprawić owe temperatury?

(W załączniku temperatury podczas korzystania z internetu)

sef.png

Youki
komentarz
komentarz

A pasty termo przewodzące wymieniałeś?

respekto
komentarz
komentarz (edytowane)
Godzinę temu, Youki napisał:

A pasty termo przewodzące wymieniałeś?

Nie wymieniałem.

Ale już chyba czas najwyższy. 

Zastanawiam się jeszcze nad wymianą chłodzenia CPU na coś "porządnego" np. Fera 2 i instalację wiatraków w obudowie o ile to możliwe.

 

Edit:

Obudowa posiada 2 miejsca na wiatraki 80mm.

 

Edit v2:

Komputer jest nieco zakurzony, jak widać cooler również. (zdj.)

 

19206117_575831892805035_1881512316_n.jpg

Edytowane przez respekto
Cesash
komentarz
komentarz

na chwile obecna zmien paste i wyczyść komputer z kurzu, nastepnie pokaż czy były efekty. 

Youki
komentarz
komentarz
1 godzinę temu, respekto napisał:

Ale już chyba czas najwyższy. 

Na GPU także wymień.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.