x-kom hosting

Komputer sam się restartuje randomowo, pomimo zakupu UPS'a

głupiaaaa
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam,

Mam problem z komputerem taki, że w najmniej spodziewanych momentach się restartuje. Czasem przy graniu, czasem przy oglądaniu filmu, jeszcze kiedy indziej zbiega się to z włączenie np. odkurzacza choć nie zawsze. Komputer ma ok. 3 lata. Byłam z tą sytuacją w serwisie na diagnostyce, wg nich sprzęt jest ok i u nich dwa dni śmigał na najwyższych obrotach i nic się nie działo. Poradzono mi zakup UPS'a, restarty i tak są. Wyczytałam, że to mogą być kondensatory na płycie głównej ale te są w porządku. Nie wiem, czy obwiniać tu zasilacz czy może to być jeszcze coś innego. Jakaś burza mózgów, ktoś coś? :D

P.S. Dodam, że nie są to sytuacje nagminne. Było tak, że 2 miesiące chodził i było ok, wczoraj rypnął mi restartami, 2 w przeciągu 3 minut, potem po pół godzinie kolejny a potem do końca dnia był spokój...

Edytowane przez głupiaaaa

cinomatic
komentarz
komentarz

NApisz dokładnie pełną specyfikację komputera w tym markę i moc zasilacza

 

 

piwot
komentarz
komentarz

Na pewno przy restarcie nie ma żadnego bluescreena?

głupiaaaa
komentarz
komentarz

specyfikacja, jeśli o taką chodziło w załączniku. a zasilacz to Corsair VS450

DxDiag.txt

no właśnie nie ma, chłopak też się dziwił. i raporty sprawdzał, też nic nie było. temperatura też ok.

Youki
komentarz
komentarz

Zasilacz podłączony bezpośrednio do gniazdka sieciowego czy przez listwę?

głupiaaaa
komentarz
komentarz

cały sprzęt mam na listwie

Youki
komentarz
komentarz

Podłącz bezpośrednio do gniazdka ten zasilacz, sprężonym powietrzem przeczyść z kurzu oraz sprawdź ponownie.

 

a602820922
komentarz
komentarz

Zrób jak wyżej kolega pisze, bo czasem zdarza się że w listwach i kontaktach również wtyki się wyrabiają i nie trzymają jak powinny i po prostu komputer gubi zasilanie przy jakimś poruszeniu kabla lub drganiach.

 

Sent from my SM-N920F using Tapatalk

 

 

 

 

głupiaaaa
komentarz
komentarz

w sumie było podłączone tak i tak, listwa też była wymieniana bo myślałam, że może ona jest przyczyną. póki co, dziś sprzęt nie strajkuje :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.