x-kom hosting

Auto update backup BIOS oraz auto BIOS update

Koziołek
utworzono
utworzono

Witam.

Wczoraj przytrafilo sie mi cos dziwnego, co mnie zaniepokoilo. Po pierwsze wylaczylem karte sieciowa i kiedy ja chcialem wlaczyc wyskoczyl kod 10 ( nigdy wczesniej to sie nie dzialo ). Po drugie zrestartowalem komputer po czym wlaczyl sie sam BIOS i zrobil auto backup update zrestartowal sie i wykonal BIOS update. Ktos wie czy to normalne? I jaki moglby byc powod? Pozdrawiam

Youki
komentarz
komentarz

Masz jakiś zainstalowany program do aktualizacji BIOS od producenta, co to za model płyty głównej?

Koziołek
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam. nie mam nic zainstalowanego extra, płyta główna to Gigabyte z97x gaming 3

 

Edytowane przez Koziołek
Youki
komentarz
komentarz

Programu @BIOS nie masz zainstalowanego?

Może Windows Update aktualizował się ostatnio?

Tak w ogóle to wszystko działa poprawnie?

Koziołek
komentarz
komentarz

@BIOS  nie mam, Windows nie aktualizował się jakiś czas już. Co do działania wygląda wszystko ok, tylko ustawienia w BIOS zmieniły się na domyślne. 

Youki
komentarz
komentarz

Wygląda, że coś wymusiło Ci aktualizację BIOS'u

 

Koziołek
komentarz
komentarz

Czy mozliwe ze jakis wirus albo jakis imny syf? Jezeli tak jak to sprawdzic i ewentualnie usunac?

Dodam ze po tym upadate BIOS, kod 10 zniknał i karta sieciowa zaczela dzialac normalnie bez zadnej mojej ingerencji.

Youki
komentarz
komentarz

Nie, to wygląda na zwykłą aktualizację BIOS z poziowu Windowsa jak to jest na płytach GB'a.

Koziołek
komentarz
komentarz

Ok. Uspokoiłeś mnie . Wielkie dzięki. Do zamkniecia.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.