x-kom hosting

Instalowanie Win 10 BOX na kilku komputerach

WiNEX
utworzono
utworzono

Witam, mam w posiadaniu Windowsa 10 w wersji BOX.

Czy mogę go zainstalować na drugim komputerze, jeśli już na jednym mam go zainstalowanego? Czy oba mogą chodzić na raz na jednej licencji?

W przypadku Windowsa 7 było tak, że jeśli się miało wersję BOX, to można było zainstalować system na drugim komputerze, z tym, że z pierwszego trzeba go było odinstalować. Podobno coś przy okazji Windowsa 10 się zmieniło. Czy rzeczywiście?

Dziękuję z góry i pozdrawiam

x_Petter_x
komentarz
komentarz

Możesz instalować ile wlezie

Ja mam wersje OEM i zainstalowałem na 2 kompach u siebie,i u kumpla.I śmiga

WiNEX
komentarz
komentarz
30 minut temu, x_Petter_x napisał:

Możesz instalować ile wlezie

Ja mam wersje OEM i zainstalowałem na 2 kompach u siebie,i u kumpla.I śmiga

Na pudełku mam napisane "licencja pojedyncza". Czyli w teorii mogę odpalić tylko na jednym kompie? 

 

Teraz zaczynam miewać wątpliwości czy to co kupiłem na pewno jest BOXem, a nie OEMem :V

krzysiuus
komentarz
komentarz

Zainstalować zainstalujesz na kilku kompach ale to na pewno nie będzie legalne. Masz wersję BOX więc możesz ją przenosić między kompami ale aktywna może być tylko 1szt!!!

WiNEX
komentarz
komentarz
3 minuty temu, krzysiuus napisał:

Zainstalować zainstalujesz na kilku kompach ale to na pewno nie będzie legalne. Masz wersję BOX więc możesz ją przenosić między kompami ale aktywna może być tylko 1szt!!!

Okay. Ale jak zainstaluję na obu komputerach ten sam system na tej samej licencji, to czy coś zacznie się w nich wyświetlać, coś w stylu "błąd licencji", albo "ta licencja została już wykorzystana", czy mimo to zadziała?

krzysiuus
komentarz
komentarz (edytowane)

To jak byś instalował spiracone badziewie. Po co szukasz dziury w całym... masz 1 licencję i może obsłużyć 1 komputer - proste. 

 

@x_Petter_x Chwal się dalej że łamiesz warunki licencji... żenada. 

Edytowane przez krzysiuus
  • 2 tygodnie później...
WiNEX
komentarz
komentarz

Na chwilę odkopię jeszcze ten temat. Jeśli w kompie z tym systemem spalił mi się zasilacz i przez najbliższy czas nie będzie używany, to czy mogę zainstalować ten sam system na tej samej licencji na drugim, zastępczym komputerze na którym później ten system odinstaluję jeśli ten pierwszy naprawię?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.