x-kom hosting

Samodzielne restarty komputera, prawdopodobnie sterownik grafiki

mroofczyk
utworzono
utworzono

Cześć!

 

Od pewnego czasu komputer restartuje się samoczynnie bez względu na wykonywane czynności. Czasem restart występuje tuż po starcie (zalogowanie) a czasem dopiero po kilku godzinach pracy. Nie ma tutaj wpływu wykonywanie czynności na komputerze: zdarza się przy przeglądarce, przy grach, a czasem po prostu nawet jeśli żadne aplikacje nie są uruchomione. 

Komputer:

Win 10 64

Intel Core I3 4150+

ASUS R7 265 2048
ASRock H81M

 

Co zrobiłem do tej pory?

Według raportu z WHOCrashed wykonanego na podstawie zrzutów dmp (blue screen się nie pojawia na ekranie podczas restartów) przyczyną jest software - sterowniki grafiki. Zrzut z tego raportu w załączonej paczce wraz z plikami.

Przeczyściłem podzespoły, wszystkie wiatraczki, sprawdziłem temperaturę i wszystko jest w normie. Przeczyściłem komputer za pomocą CCleaner + ADW.

Co najważniejsze: zaktualizowałem Windows, aktualizowałem sterownik CrimsonReLive do najnowszej wersji 17.6, odinstalowywałem i instalowałem starszą wersję 17.2.

 

Żadna z ww. czynności nie pomogła.

 

Problem w tym że nie jestem w stanie jednoznacznie określić czy to hardware czy software chociaż raport z whocrashed jednoznacznie mówi o sterownikach. Z kolei jeśli to software to co mogę jeszcze wykonać innego oprócz reinstalacji sterowników radeona aby zdiagnozować przyczynę problemu?

 

 

 

 

Paczka.rar

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Możesz sprawdzić na innym zasilaczu ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.