x-kom hosting

[3000-4000zł] Komputer do codziennego użytku - gry, praca biurowa, filmy.

Danci
utworzono
utworzono

Cześć.

 

Nadszedł czas, że mojego staruszka muszę już wymienić, bo niedomaga i znacznie. Już ostatnio nawet go nie używam i męczę się na laptopie. Sytuacja wygląda tak, że ze starego komputer, którego specyfikacja znajduje się w moim podpisie chciałbym wykorzystać obudowę (tylko czy się do niej wszystko pomieści?), dysk HDD, napęd DVD i jeśli się da to zasilacz - To Tagan TG 700 U33 jak dobrze kojarzę dokładne oznaczenie.

 

Komputer chciałbym używać do wszystkiego, więc im lepszy jakościowo tym lepiej. Najbardziej mi zależy, aby pograć w takie tytuły jak Wiedźmin 3, GTA 5, FarCry4, FarCry 5 i tego typu gry. Nie oczekuję rozdzielczości 4K, no ale FullHD i dobra jakość oraz wysokie detale to must-have. Co ważne w tej kwocie między 3000 a 4000 zł chciałbym się zmienić wraz z monitorem i systemem. Celuję w monitor 24 cale z rozdzielczością FullHD. Więcej chyba jak narazie nie potrzebuję, bo nie wiem czy sprzęt w tej cenie, by na przykład rozdzielczość 2K wykorzystał efektywnie.

 

Patrzyłem na tematy polecane i wstępnie pomyślałem, że oparłbym się na takim zestawie:

- Intel Core i5 7500

- AsRock H110M

- RAM, celowałbym w 16GB

- karta to któryś GTX 1060 6GB, chyba byłby najbardziej pożądany
- no i fajnie byłoby tam zmieścić jeszcze dysk na system. Najlepiej M2 - 256GB.

Tylko czy w takiej specyfikacji się ze wszystkim wyrobię z ceną? No bo monitor pewnie z 1000zł, a system 500zł. Zastanawiam się jeszcze bardzo mocno nad procesorem AMD. O nowych Ryzenach jest głośno i chyba dobre opinie zbierają, ale czy napewno będą dobrym rozwiązaniem? Co o tym sądzicie? Ewentualnie mógłbym pokusić się o dołożenie z 200 zł ponad budżet, ale tylko jeśli, np. dokładając te pieniądze zyskam dużo względem zaoszczędzenia. Komputer będę kupował tak za 2 tygodnie, więc myślę, że to odpowiednia pora, żeby zacząć ogarniać temat.

Youki
komentarz
komentarz

Jaką masz dokładnie tą obudowę?

Dysk i DVD na złącze SATA?

 

Danci
komentarz
komentarz (edytowane)

Obudowa taka: klik
Wszystko na SATA. Dysk dokładnie taki:klik Napęd też na SATA.

 

Dzisiaj zobaczyłem reklamę, w której kupując określoną płytę dostaje się jako gratis pamięć Intel Optane 16GB (http://antyweb.pl/intel-optane-16gb-plyty-glowne-asus-gigabyte/). Jest to warte rozważenia czy tradycyjne rozwiązanie będzie lepsze?

Edytowane przez Danci
Youki
komentarz
komentarz

Optane to uzupełnienie jak ktoś nie ma SSD tylko sam HDD. Przy dysku SSD to zbędny bajer dla zwykłego użytkownika.

Obudowa swoje lata ma, do tego to dość budżetowa konstrukcja była. Warto ją także wymienić.

 

Intel I5 7500

AsRock H110M-HDV R3.0

Crucial 16 GB 2400 MHz CL15

Palit GTX 1060 6 GB JS

GoodRAM Iridium PRO 240 GB

SilentiumPC Gladius M35

Razem 3500 zł

 

Wydajny 4 rdzeniowy procesor, płyta główna z możliwośćią podłączenia USB 3.0 z przedniego panelu obudowy oraz 16 GB pamięci operacyjnej w dwóch kostkach. Wydajny układ graficzny z cichym, pół-pasywnym systemem chłodzenia oraz 3 letnią gwarancją producenta. Do tego szybki dysk SSD na pamięciach MLC z 5 letnią gwarancją oraz fabrycznie wyposażona w dwa wentylatory oraz filtry przeciw kurzowe obudowa.

  • Dobra wypowiedź 1
Danci
komentarz
komentarz

Super - dzięki za odpowiedź. Mógłbyś mi jeszcze doradzić co do monitora? Coś najlepszego w stosunku jakość / cena, bez bajerów.

Youki
komentarz
komentarz

Popatrz może na Dell P2417H z matrycą IPS oraz 3 letnią gwarancją

  • Dobra wypowiedź 1
  • 2 tygodnie później...
Danci
komentarz
komentarz

Mam jeszcze pytanie na temat paru podzespołów. Jednak zmieniam moje preferencje co do procesora i będę kupował AMD Ryzen 5 1600 oraz będę go podkręcał. Po lekturze kilku testów i opinii, doszedłem do wniosku, że wolałbym kupić troszkę lepszą i bardziej wydajną płytę pod OC z chipsetem X370 (względem B350, którą miałem pierwotnie kupić, ta z zestawów polecanych do AMD). Wstępnie mam na oku dwa modele: Asus PRIME X370-PRO lub ASRock X370 Killer SLI. I tyle chciałbym wydać na płytę, wiadomo są znacznie lepsze w granicach 1000-1200zł, ale to już nie mój budżet cenowy. Głównie nad tymi się zastanawiam ze względu na lepsze zarządzanie energią, lepsze chłodzenie i możliwość SLI (chociaż to jest drugorzędna kwestia, aczkolwiek dobrze mieć taką możliwość).

Jeśli podkręcanie, to trzeba zmienić chłodzenie oraz wentylatory. Najbardziej zależy mi na cichej pracy. Na chłodzenie procesora chcę wydać około 150 zł. Myślałem nad Fortisem 3, ale może coś lepszego będzie. No i również wentylatory do obudowy. Najlepiej najcichsze - jakie?

Youki
komentarz
komentarz

Do OC spokojnie w zupełności wystarczy AsRock AB350 Gaming K4. I tak więcej niż 4 GHz nie osiągniesz.

  • Dobra wypowiedź 1
Danci
komentarz
komentarz

Ok dzięki. A co do chłodzenia i wentylatorów?

Youki
komentarz
komentarz

Fortis 3 czy Grandis 2 XE 1436 w zupełności wystarczy

 

  • Dobra wypowiedź 1
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.