x-kom hosting

Czy to możliwe, że karta graficzna pali sloty PCIe na płycie głównej?

VortaL
utworzono
utworzono

Pierwsza płyta, 1.5 miesiąca i brak sygnału, na innej karcie też. Kolejna płyta po tygodniu z tą samą grafiką, inna grafika nie działa. Diagnoza serwisu - karta uszkadza slot PCIe, możliwe? 

  • 1 miesiąc później...

VortaL
komentarz
komentarz (edytowane)

Odświeżam, niech ktoś się wypowie, oddali mi dziś pieniądze za płytę MSI i RXa, a B250 kupowana w innym sklepie niby wróciła z gwarancji po naprawie PCIe niby uszkodzonego przez karte. B250 dostałem w pudle od B150 bez papierów ze środka i płytki ze sterami, nie mam pewności czy serwis który brał ją z hurtowni faktycznie posłał ją na gwarancję, ale niby nie mieliby powodu, by mnie okłamać. Zasilacz to Vero L1 500W, ofpalaliśmy podczas NoSignal na Modecomie Feel 600W nowym czy coś pomoże, ale obrazu dalej nie było. Feel tylko do odpalenia, wiem że to takie sobie zasilacze ale do odpalenia można było użyć by sprawdzić czy wstanie obraz i czy to wina mojego Vero. Ogólnie podczas używania na B250 miałem taki problem, że po uruchom ponownie obraz na GPU nie wstawał, na integrze już tak, pomagało rozładowanie kondensatorów, potem po tygodniu obraz padł na amen, jak w MSI H110M po miesiącu, to samo.

 

Opiszę może cały problem od nowa w punktach, bo było tego tak dużo, że trudno się może połapać. 

 

1. W Marcu złożyłem komputer, grafika i płyta główna z esc.pl, reszta z Morele. (płyta MSI H110M, grafika RX 480 od ASUSA, 4GB DUAL - kosztowała dosyć mało, bo 850 zł, gdzie w takich cenach chodziły 470tki)

2. Wszystko śmiało dobrze do tygodnia, pierwszym problemem był freeze w UEFI tylko na GPU, po wejściu do UEFI wszystko zacięło się na dobre i tak za każdym razem, na integrze tego nie było - więc pierwszy issue z GPU) 

3. Po jakimś czasie, około pół miesiąca po włączeniu komputera ujrzałem NoSignal, sprawdzałem tylko ma HDMI bo tego złącza używam, na integrze śmigało, na GPU nie, po prostu brak obrazu i tyle, restartowałem CMOSem i nadal nic, kumpel z okolicznego serwisu zaproponował sprawdzenie wszystkiego u niego w serwisie, zaniosłem komputer, po kilku dniach powiedzieli, że zwalił się PCIe, więc zaniosłem płytę do domu by wysłać ją na gwarancję i kupiłem u nich nową, by nie czekać aż stara wróci (oni zamawiają z komputronika, lub ABC Daty) 

3. Po tygodniu stało się to samo na B250, brak obrazu na GPU, na integrze już tak, sprawdziliśmy inny zasilacz i też go nie było (Modecom Feel 600W tylko do sprawdzenia), znów oddałem im komputer i tym razem stwierdzili, że GPU spaliło PCIe w tych dwóch płytach, bo ich grafika też nie działa, tak mi powiedzieli, wysłali B250 na gwarancję bo u nich kupowałem to żebym miał wygodniej i wróciła, teraz na niej operuje ale nie mam grafiki by sprawdzić, czy faktycznie naprawili to na gwarancji) Grafikę i MOBO MSI odesłałem do esc.pl opisując wszytko i zwrócili mi dziś pieniądze bez problemu, a niby slot PCIe uszkodzony, dziwne. 

 

Ciężko mi uwierzyć w uwalanie PCIe przez grafikę, z kolei grafika na świeżej płycie zawsze działa, w moim przypadku raz miesiąc raz tydzień. 

Edytowane przez VortaL
VortaL
komentarz
komentarz

Wypowiedz się ktoś.

VortaL
komentarz
komentarz

Na nowej 1060 jest to samo, brak obrazu a wentylatory śmigają, ewidentnie zasilacz nie? (jest ten sam od początku)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.