x-kom hosting

Fractal Design R5 - jakieś alternatywy?

tomek11
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam Wszystkich.

 

Pytanie jak w temacie. 

Szukam jak najlepiej wykonanej i wyciszonej budy typu mid tower, polecicie coś oprócz Fractal Design R5? Cena nie ma znaczenia.

 

Poza tym szukam:

 

1) Prostego, surowego designu a'la R5 czy też Antec P182. Wszelkie designersko-gamingowe świecące poczwary pozostawiam na niedaleką przyszłość w kręgu zainteresowań mojego synka.

2) Zamykanych solidnych drzwi (z tego, co czytałem, w R5 są wykończone plastikiem i zamykane tylko na zatrzask, a nie na magnes, moim zdaniem przy tej cenie to lekka porażka), choć poza tym R5 bardzo mi się podoba. Wiem, że drzwi w R5 można przełożyć (lewe-prawe), ale otwierają się tylko o 180 stopni (mój Antec P182 - 270 stopni plus na drzwiach jest metal a nie plastik jak w R5 plus dodatkowo można zabezpieczyć drzwi przed młodym "szkodnikiem" zamykając je kluczykiem).

3) 2 zatoki 5,25 cala - chciałbym jednak zatrzymać nagrywarkę Blu Ray plus druga zatoka na kontroler wentyli Lamptron.

4) Możliwość zamontowania przynajmniej jednego wentyla w górnej części obudowy.

5) Możliwość montażu 2 dysków SSD na spodniej stronie tacki płyty głównej (tak, jak we Fractal Design R5).

6) Modularne koszyki na dyski - pełna możliwość ich wyciągnięcia.

 

Wymagania, jak z sufitu, ale może ktoś mi pomoże?

Może jakieś obudowy ze Stanów czy Niemiec albo inne firmy niedostępne u nas? Jak mi się coś spodoba, to jakoś sobie poradzę i kupię przez net.

 

Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

 

 

 

Klamerz
komentarz
komentarz

A zastanawiałeś się nad SPC Pax M70 ?

tomek11
komentarz
komentarz (edytowane)
1 hour ago, Klamerz said:

A zastanawiałeś się nad SPC Pax M70 ?

 

Dzięki za sugestię.

 

Ogólnie jest ok, zwłaszcza za te pieniądze, ale moim zdaniem jednak da się zauważyć oszczędności tu i tam.

Cena ok. 300 zł nie wzięła się przecież z niczego i w jakiś aspektach taka obudowa musi być gorsza od topowych produktów za 500 zł.

 

Nie chcę oszczędzać na obudowie, myślę, że byłbym w stanie na nią wydać te max 700-800 zł.

 

Oczywiście i za 450-500 zł też coś kupię, jak przypasuje. Nie chodzi mi o to, żeby wydać jak najwięcej i być szczęśliwym, że kupiłem drogą obudowę, to znaczy że musi być dobra;) Ale jednak obudowy za 300 zł i za 500 zł to na pewno produkty z innej półki. Nie chcę tu krytykować SPC Pax M70, ale to trochę tak jakby porównać VW za 100 tys. zł z Audi za 170 tys. zł. Jakby Was było stać to raczej byście kupili Audi, prawda? Niby ta sama grupa, te same silniki, ale właśnie szczegóły, wykończenie, materiały i kilka dodatkowych rzeczy robią tą różnicę. 

 

 

 

 

xLord Raydenx
komentarz
komentarz

Zobacz jeszcze na Thermaltake Supressor f31 i f51, albo coś z serii Nanoxia deep silence

  • 2 tygodnie później...
tomek11
komentarz
komentarz

Myślę jednak o rezygnacji z zatok 5,25 cala, to mi pozwoli na lepszy obieg powietrza i jednocześnie umożliwi zakup budy mid-tower o trochę mniejszych gabarytach.

Moje typy takich bud bez zatok 5,25" poniżej, może macie z nimi jakieś doświadczenia?

Będę bardzo wdzięczny za Wasze wszelkie uwagi i sugestie.

 

1) Fractal Design Define S http://www.fractal-design.com/home/product/cases/define-series/define-s - wciąż plastik na froncie, ponoć nie jest już tak dobrze wyciszona, jak R5.

2) Fractal Design Define C http://www.fractal-design.com/home/product/cases/define-series/define-c - wciąż plastik na froncie, ponoć nie jest już tak dobrze wyciszona, jak R5.

3) NZXT S340 Elite https://www.nzxt.com/products/s340-elite-black - jest piękna, ale trochę wąska, NZXT podaje, że max wysokość coolera procka to 161mm, mój cooler ma 160mm, więc pewnie wejdzie, ale szczerze mówiąc wolałbym mieć jednak te 4-5 mm zapasu. Poza tym boczna ścianka to szkło hartowane, ciekawe na ile jest to głośniejsze rozwiązanie niż np. "pełne" obudowy Fractala?

4) Corsair Carbide Quiet 400Q http://www.corsair.com/en-gb/carbide-series-quiet-400q-compact-mid-tower-case - dla mnie ta buda to trochę zagadka, jedni piszą o niej super, inni nie za bardzo. Choć wygląda solidnie.

5) Jonsbo RM4 Zone Window https://www.quietpc.com/jonsbo-rm4- wizualnie to obok NZXT mój typ, tylko że jest raczej kiepsko dostępna w Polsce. Ale jakoś bym sobie z tym poradził. Praktycznie zero testów w necie, tylko jakieś wzmianki (chyba to dość nowa konstrukcja?). Naprawdę mi się podoba, tylko jak jest np. z wyciszeniem? Bo boczna ścianka to szkło hartowane, ale zdaje się aż 5 mm.

 

Jeżeli chodzi o fabryczne wentylatory w ww. obudowach, to od razu chcę napisać, że ich głośność w ogóle nie ma dla mnie znaczenia, bo od razu je wymontuję i sprzedam i wymienię na coś naprawdę cichego (Noiseblocker, be quiet, etc). Po prostu nie wierzę, że w obudowie np. za 400 zł dostanę 3 wentyle z najwyższej półki, to jest po prostu niemożliwe! Może i będą dość ciche, ale te "dość" mnie nie interesuje w kwestii ciszy;)

 

Pozdrawiam, Tomek.

 

tomek11
komentarz
komentarz

Pomóżcie please.

tomek11
komentarz
komentarz

Hello...

tomek11
komentarz
komentarz

Czy ktoś jest mi w stanie pomóc?

Z góry dzięki.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.