x-kom hosting

Windows 7 i 10 legalność

SkyWalker1982
utworzono
utworzono

Witam

Ostatnio natrafiłem na allegro na coś takiego czy uważacie że jest to legalne i można kupować takie klucze po innym komputerze?? 

franczakr
komentarz
komentarz (edytowane)

"Według prawa UE dowodem legalności klucza jest dowód zakupu" - Tak sobie tłumaczą na Allegro, ale to działa tylko przy nowym kluczu lub przy wersji BOX

 

Ten klucz ma licencję OEM, czyli przypisywany do 1 urządzenia i tylko na nim można korzystać legalnie z Windowsa. Sprzedawane klucze są używane, więc są już przypisane do innego urządzenia. W skrócie zakupione na tej aukcji klucze zgodnie z licencją Microsoftu są NIELEGALNE.

Edytowane przez franczakr
SkyWalker1982
komentarz
komentarz

no ale wyrok mówi że jest to legalne... odsprzedaż wersji oem... osoby fizyczne i firmy...

sam nie wiem, co robić, uważam za bzdurę to, że jak wymienisz płytę główną w komputerze trzeba kupić nową kopie windowsa.... 

 

Youki
komentarz
komentarz

To kup wersję BOX albo używaj Linuxa czy innego systemu. :)

franczakr
komentarz
komentarz

 

23 godziny temu, franczakr napisał:

W skrócie zakupione na tej aukcji klucze zgodnie z licencją Microsoftu są NIELEGALNE.

Może trochę źle się wyraziłem wyżej, bo pisałem jak jest z punktu widzenia licencji Microsoftu. Zgodnie z wyrokiem SN sprzedaże tego typu są legalne.  http://www.geekweek.pl/aktualnosci/9822/ue-odsprzedaz-oprogramowania-z-sieci-legalna         (przepraszam za zamieszanie)

krzysiuus
komentarz
komentarz (edytowane)

Pewnie... klucz za 30dyszki a w sklepach 450zł... ale Ci w sklepach mają marżę... 

Tu masz normalną legalną wersję:

http://www.komputronik.pl/productVariantGroup/2408/windows-10-home.html

Edytowane przez krzysiuus

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.