x-kom hosting

[max3000]Laptop 2w1 Dell Inspiron 13 czy Acer Spin 5

dredjack
utworzono
utworzono

Witam.

Chce kupic małego, konwertowalnego laptopa 13-14". Ma służyć do neta, czasem jakis film puszcze na tv. Grac czy pisac elaboratów na nim nie bede. Fajnke byłoby gdyby dobrze wygladal. Bedzie sporadycznie uzywany. W cenie do 3000zl w zasadzie widze tylko 2 możliwości:

Dell Inspiron 13

Acer Spin 5

Oba w podstawowych, najtańszych wersjach kosztuja 2700zl.

Za Dellem przemawia odrobinę szybszy, choc starszy, procek core i3 6100U z grafa intel hd 5200. Za Acerem dysk SSD, nowszy, choc nizej taktowany procek, nowsza grafika​ hd 6200, prawdopodobnie lepsze wzornictwo (czesciowo aluminiowa obudowa) i chyba lepszy ekran. Obejrzałem recki kazdego na YT, przeczytalem na notebookcheck i nadal jestem glupi. Nie mam mozliwosci pomacania sprzętów,bo raczej w elektromarketach nie znajdę ich na polkach. Zastanawia mnie czy tandem SSD 128Gb i procek core i3 6006U w Acerze daje dużą przewagę w komforcie użytkowania w stosunku do Hdd 500Gb i core i36100U w Dellu. I jak z tą jakoscia wykonania i ekranami w obu modelach? Jakie są opinie o serwisie pl obu producentów?

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

dredjack
komentarz
komentarz

Pewnie, że wolałbym matryce matową, core i5, wiecej ram i pojemniejszy dysk, ale tryb tabletu musi byc,bo w moich domowych zastosowaniach trzymanie laptopa na kolanach jest niewygodne. Ale dzieki za podpowiedź. Co sie dziś mowi o firmach Dell i Acer? Nie jestem już na bieżąco, ale pare lat temu Dell cos znaczyło, a Acer to byl szajs. A ja sie skłaniam ku Acerowi

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.