x-kom hosting

Nowy router ADSL

RagnarPL
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam. Teraz mam tak, że z kostki (telefonicznej) idzie zwykły kabel telefoniczny (20 metrów z czego jakieś 5 metrów na zewnątrz) do Liveboxa 2.0, a do niego podłączony jest komputer i telefon stacjonarny. Livebox zaczął ostatnio szwankować, ale myślę także, że połowiczna wina może leżeć po stronie tego kabla, który jest na zewnątrz.

Problemem jest wyłączający się Livebox i częste skoki PING w takich grach jak CS:GO oraz dosyć słaby zasie WiFi.

 

Potrzebuję zamiennika dla Liveboxa 2.0. Jaki router ADSL polecacie? (max 300 zł aczkolwiek jeśli warto to mogę dozbierać)

Z routera będą korzystać takie urządzenia: komputer podpięty skrętką, 3 laptopy przez WiFi oraz 4 telefony.

Do routera podpięty jest także telefon (voip).

Czy opłaca się zamienić ten kabel telefoniczny na jakąś skrętkę z końcówkami RJ11? Jeśli tak, to jaką kategorię skrętki muszę zamówić, aby nie było problemu na zewnątrz?

Edytowane przez RagnarPL

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Jeśli masz Internet w opcji 40-80mbps to musi być to router VDSL a nie ADSL. Poza tym, nie łatwo znaleźć router VDSL z bramką VoIP. Licz że 300pln to może być mało.

  • Dobra wypowiedź 1
RagnarPL
komentarz
komentarz (edytowane)

Mam internet z orange 10mbps i więcej nie pójdzie, więc interesuje mnie ADSL.

Edytowane przez RagnarPL
RagnarPL
komentarz
komentarz (edytowane)

No tak ale jeśli wymienią to pewnie na taki sam LiveBox 2.0, a ja jednak chcę mieć większy zasięg WiFi. A co do techników, będę musiał im płacić, czy orange przysyła ich na własny koszt?

 

Edit: Już znalazłem odpowiedź na drugie pytanie - Orange Polska ma dość nieuzasadnio­nych zgłoszeń uszkodzeń Neostrady. Jak już informowaliśmy, wprowadzono opłaty za "wezwanie serwisanta do usunięcia uszkodzenia, którego przyczyna leży po stronie klienta".

Edytowane przez RagnarPL
politolog
komentarz
komentarz

Ile chcesz wydać pieniędzy na zakup routera ? 

  • Dobra wypowiedź 1
szaki
komentarz
komentarz
Dnia 13.06.2017 o 10:15, RagnarPL napisał:

 

 

Edit: Już znalazłem odpowiedź na drugie pytanie - Orange Polska ma dość nieuzasadnio­nych zgłoszeń uszkodzeń Neostrady. Jak już informowaliśmy, wprowadzono opłaty za "wezwanie serwisanta do usunięcia uszkodzenia, którego przyczyna leży po stronie klienta".

Nie dostaniesz płatnej asysty. Stosuja ja dal upierdliwych klientów kiedy wina ewidentnie lezy po stronie klienta, a on upiera się, że tak nie jest. Zdaje sie, że juz wycofują LB2. Najpewniej wymienia na Funboxa2

  • Dobra wypowiedź 1
RagnarPL
komentarz
komentarz (edytowane)
2 godziny temu, szaki napisał:

Zdaje sie, że juz wycofują LB2. Najpewniej wymienia na Funboxa2

A czy ten FunBox 2.0 jest dużo lepszy od LiveBoxa 2.0? Chodzi mi o zasięg WiFi.

 

A czy ktoś z was odniesie się do tych parametrów w odnośniku? Przez co są wywołane te błędy i jakie to ma konsekwencje? Czy jest jakaś możliwość zwiększenie prędkości internetu z 10mbps do np. 20?

 

1.png

 

Tutaj jeszcze info z innego starego routera: 

 

1.png.65ffb09cd88012a0cb6ad9222c44d9f5.png

 

Dodatkowo pomiar na stronie speedtest.net

 

3.png.c150d7ac2b6abdc9bb31ef035f434d4a.png

Edytowane przez RagnarPL
MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Jesteś około 2,6km od centralki DSLAM, nie będzie nigdy szybciej niż 11mbps.

Poza tym, SNR Margin 7,7db to nie są dobre parametry linii.

 

https://www.speedguide.net/dsl_speed_calc.php

RagnarPL
komentarz
komentarz (edytowane)

A czy ten SNR można jakoś poprawić? Czy na ten parametr może mieć wpływ ten 20-metrowy kabel telefoniczny, którego część biegnie na zewnątrz?

Edytowane przez RagnarPL
MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Dobrze jakbyś sprawdził bez tego kabla, na tym starym routerze i pokazał jaki wtedy będziesz miał SNR Margin.

RagnarPL
komentarz
komentarz

Byli u mnie technicy z Orange i stwierdzili, że gdzieś tam na kablach nie stykało. Podobno naprawili, ale przy okazji powiedzieli, że mam LiveBoxa 2.0 do wymiany np. na FunBoxa 2.0. Teraz nie wiem co robić? Wymienić na sprzęt od Orange czy zakupić jakiś własny router. Mam telefon na VOIP, telewizję od Orange (ale nie podłączona do LiveBoxa), prędkość internetu do 10mb/s (w rzeczywistości 8,5mb/s). Warto kupić jakiś lepszy router na własną rękę? Jeśli tak to jaki? Chciałbym za niego dać max 200-250 zł.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Jak dają za darmo to weź. Jak także okaże się za słaby to wtedy będziesz myśleć.

  • Dobra wypowiedź 1
politolog
komentarz
komentarz
3 godziny temu, RagnarPL napisał:

Warto kupić jakiś lepszy router na własną rękę? Jeśli tak to jaki? Chciałbym za niego dać max 200-250 zł.

Moja propozycja . Dla 10 Mb/s nie ma co przepłacać . http://allegro.pl/router-z-modemem-adsl2-dsl-n12e-c1-aneks-a-oraz-b-i5844962654.html 

  • Dobra wypowiedź 1
RagnarPL
komentarz
komentarz (edytowane)
23 godziny temu, politolog napisał:

Moja propozycja . Dla 10 Mb/s nie ma co przepłacać . http://allegro.pl/router-z-modemem-adsl2-dsl-n12e-c1-aneks-a-oraz-b-i5844962654.html 

Widzę ADSL i LAN, ale co mam zrobić z telefonem VOIP? Jak go podpiąć? Od telefonu nie mam zwykłego RJ45 tylko RJ11 (a przynajmniej tak to wygląda). Mam kupić jeszcze jakąś bramkę VOIP, żeby to działało? Jeśli tak to jaką?

Edytowane przez RagnarPL
RagnarPL
komentarz
komentarz

A może jakieś połączenie routera z bramka VoIP. Jestem skłonny dać 300-400 zł za całość jeśli da mi to względnie dobry zasięg wifi i duża stabilność internetu.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Po pierwsze, miałeś sprawdzić statystyki linii bez tego długiego kabla. To w kwestii słabych parametrów linii.

Druga sprawa to słabe wifi. Możesz dokupić zwykły Access Point z wymienialnymi antenami i podłączyć go kablem do routera. Położysz sobie tego AP w optymalne miejsce, gdzieś na widoku. Pomożemy ci dobrać, ale wpierw powiedz czy posiadasz w domu urządzenia pracujące w trybie wif 'ac' 5GHz ?

  • Dobra wypowiedź 1
RagnarPL
komentarz
komentarz (edytowane)

Po prostu muszę kupić nowy router bo tamten co chwilę się wyłącza. Nie chcę funboxa tylko jakiś własny sprzęt z niezłym wifi i z możliwością podłączenia telefonu VoIP od Orange. Nie potrzebuję niewiadomo jakiego zasięgu, tylko troszkę lepszego niż miałem w liveboxie. Cena to 300-400 zł.

 

Parametry linii nie zmieniły się po usunięciu długiego kabla.

 

Mam urządzenia obsługujące wifi 5GHz ac.

Edytowane przez RagnarPL
MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Uprzedziłeś się do sprzętu od Orange. Mam w domu FunBox 2.0 i nie narzekam. Faktycznie mogli dać więcej funkcjonalności w routerze, ale kij im w oko. Moja rada jest taka, wpierw poczekaj na funbox, zobaczysz jak stabilnie będzie chodził. Jak będzie kicha, spróbujemy z inny routerem, ale nikt ci gwarancji nie da że będzie lepiej, jeśli linia jest słaba. Następnie sprawdzisz jak z zasięgiem wifi. Jak będzie słabo, to dobierzemy AP i będzie gitara.

  • Dobra wypowiedź 1
RagnarPL
komentarz
komentarz

Dobrze. Pójdę wymienić stary router na nowy od Orange. Może jakoś to będzie :) Dzięki za rady.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.