x-kom hosting

Instalacja czystego systemu

pabl00
utworzono
utworzono

Witam posiadam laptopa z wgranym od nowości systemem, lecz po roku używania bardzo spowolnił. Chciałbym zainstalować czysty obraz systemu ze strony microsoftu bez utraty licencji systemu. Tzn przenieść aktualną licencję na nowy system tej samej wersji,

franczakr
komentarz
komentarz

Pobierasz Media Creation Tool stąd, przy jego pomocy tworzysz bootowalną płytę lub pendrive'a i bootojesz ją poprzez opcje w BIOS/UEFI 

  • Dobra wypowiedź 1
pabl00
komentarz
komentarz

To wiadomo tylko jak wyglada pozniej instalacja? On sam zalapie aktywacje?

bemol911
komentarz
komentarz

Tak, sam się aktywuję. 

  • Dobra wypowiedź 1
kafejaxx44
komentarz
komentarz

Jaki system? Jak windows 10 to ma wbudowane tryb reset do ustawien fabrycznych

Youki
komentarz
komentarz

Ta opcja nie działa do końca poprawnie, po tej czynności potem więcej kłopotów i różnych problemów jest.

 

kafejaxx44
komentarz
komentarz

Nie prawda działa dobrze.
Już robiłem to na komputerze z windows 10

bemol911
komentarz
komentarz
2 minuty temu, kafejaxx44 napisał:

Już robiłem to na komputerze z windows 10

 

To że raz czy dwa Ci się udało nie oznacza że działa dobrze. 

kafejaxx44
komentarz
komentarz

Windows 10 dostaje aktualizacje i naprawili juz usterki

I wydali windows 10 creators update który daje duża dużo nowosci

pabl00
komentarz
komentarz (edytowane)

Reset do ustawień fabrycznych był robiony i to nie przyniosło efektu, jeszcze był to brandowy system od asusa więc można sobie wyobrazić ile było śmieci od producenta. Pobrałem czysty obraz ze strony microsoftu i system automatycznie się aktywował, teraz chodzi o wiele stabilniej. Ciekawe czy ta licencja działała by w przypadku Downgrade do Windows 7 ?

 

Jeszcze mam takie pytanie poza tematem, który system 7 czy 10 będzie stabilniejszy i szybszy na tym laptopie? Acer Extensa 2510, Intel Pentium 3556U 1.70GHz, 4GB RAM.

 

Edytowane przez pabl00
franczakr
komentarz
komentarz
52 minuty temu, pabl00 napisał:

Jeszcze mam takie pytanie poza tematem, który system 7 czy 10 będzie stabilniejszy i szybszy na tym laptopie?

Nie baw się w inne systemy jak już masz Win 10, bo mogą być problemy ze: sterownikami, niektórymi programami, bezpieczeństwem itp. Teraz wszystkie aktualizacje są do Win10 i wystarczy, że pojawi się taki drugi "Eternal Blue" i masz po danych.

pabl00
komentarz
komentarz

Powtórzę pyanie,  który system 7 czy 10 będzie stabilniejszy i szybszy na tym laptopie? Acer Extensa 2510, Intel Pentium 3556U 1.70GHz, 4GB RAM.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.