x-kom hosting

Modernizacja aby zwiększyć ilość FPS

XandriX
utworzono
utworzono (edytowane)

Hey witajcie. Właśnie zakupiłem sobie świeżutki monitorek BENQ XL2411, który odświeża z częstotliwością 144Hz. Obecnie na najniższych detalach w Overwatch osiągam od 95 do 120 kl/s. Czasem w porywach do 130 kl/s . Z uwagi na skoki klatek na sekundę zmuszony jestem do ograniczenia się do 100 kl/s i odświeżania 100Hz monitora. Czy mógłby ktoś mi doradzić co dołożyć lub wymienić w moim komputerze, abym osiągnął te stabilne 144 kl/s w Overwatch ? Nie jest wymogiem, abym miał ustawione wysokie ustawienia graficzne i wysokie fps. Może być na low detalach i zwiększone fps. Karta graficzna za 2000 zł odpada :P  Oto mój zestaw komputerowy:

 

1. Procersor -  IntelCore i5 4460 CPU 3,2GHz

2. Płyta Główna - AsRock B85M Pro3

3.  RAM - KINGSTONE 8 GB

4. Karta graficzna - NVIDIA GeForce GTX Ti 750 GDDR5 2048MB

 

 

Pozdrawiam

 

 

Edytowane przez XandriX

Youki
komentarz
komentarz

Do wymiany jest karta graficzna, szukasz nowej czy używanej?

XandriX
komentarz
komentarz

Nie zastanawiałem się nad tym. Może nowej to nie ma sensu ?

Youki
komentarz
komentarz

Wszystko zależy ile chcesz wydać, ale generalnie jeśli używka to i tak poniżej GTX 970 nie ma co schodzić.

 

XandriX
komentarz
komentarz

hmmm a jak się zapartujesz w używki ? Myślisz, że warto ? Trochę strach ;p

Youki
komentarz
komentarz

970 można znaleźć jeszcze na gwarancji producenta.

Jak nie to możesz kupić nowego GTX 1060 3 GB bo w przypadku tej gry czy LoLa akurat ilość pamięci będzie wystarczająca, co innego w najnowszych produkcjach no i może być potem większy problem ze sprzedażą takiej karty.

XandriX
komentarz
komentarz (edytowane)

TO GTX 970 jest lepszy od 1060? Nie bardzo zrozumiałem. Którą będzie trudniej sprzedać ? 970 czy 1060 ?

 

ta 970 to jest pełna nazwa? Gigabyte GeForce GTX 970 4GB GDDR5 (256 bit) czy MSI ???

Edytowane przez XandriX
Youki
komentarz
komentarz

970 to model, a to czy od jakiego producenta pokroju MSI, GIgabyte to zależy od ceny, gwarancji itp.

970 używana to max 800-820 zł jak gwarancja.

 

Youki
komentarz
komentarz

To nie jest zbyt adekwatna opcja do wymiany względem obecnej GPU, do tego by uzyskać sensowne FPS'y przez dłuższy okres czasu.

XandriX
komentarz
komentarz

No nie wiem. A co np. z lekkim podkręceniem mojego zestawu ? Ewentualnie taka karta MSI GeForce ® GTX 780 Ti 3GB GAMING ?

Youki
komentarz
komentarz

OC GPU nic tutaj nie da, CPU nie podkręcisz.

W jakiej cenie ta 780 Ti?

To już trochę leciwy układ.

XandriX
komentarz
komentarz (edytowane)

840 zł nowa. A mógłbyś tutaj wkleić konkretnie która 970 bo są różne widzę... np. inno3d GTX 970 iChill Black za 2000 zł lol ;p

Edytowane przez XandriX
XandriX
komentarz
komentarz (edytowane)

Zapytam jeszcze bo widzę, że zorientowany jesteś mocno ;]  A co z Radeonem RX470  ? Nowa rx470 w cenie używanej gtx970 ?

Edytowane przez XandriX
XandriX
komentarz
komentarz (edytowane)

ok. zdecydowałem się na gtx 970. Przy innych kartach fpsy będą spadać poniżej 140 na najmniejszych detalach więc nie będę ryzykować. Jeszcze kwestia zasilacza.... do tego zestawu co wymieniłem powyżej, to zasilacz 500 W będzie wystarczający do karty GTX 970 ? W specyfikacji napisane jest, że zasilacz minimalnie 500W tylko się tak zastanawiam czy z lekką nadwyżką zasilacz nie byłby lepszy... W moim kompie jest właśnie 500 W OCZ.

 

 

Edytowane przez XandriX
Youki
komentarz
komentarz

RX 470/570 nie dostaniesz, nówki są niedostępne, a używki idą w chorych cenach ze względu na wysoki popyt.

Wartości podawane przez producentów są na wyrost.

XandriX
komentarz
komentarz

ok. A mółbyś się odnieść co do zasilacza ?

Youki
komentarz
komentarz

Odniosłem się

3 godziny temu, Youki napisał:

Wartości podawane przez producentów są na wyrost.

 

Gerlath
komentarz
komentarz

upewnij się że ten zasilacz ma odpowiednie wtyczki zasilania do grafiki, powinien mieć co najmniej 2x6pin peg ale do przynajmniej części gtx970 to może być mało.

Zasilacz ma wystarczającą moc, jak wspomniał Youki producenci przesadzają , podane przez nich wartości to typowy dupochron.

Jeżeli sprawdziłeś wydajności kart i np gtx1050ti to za mało, to właśnie następna będzie gtx970- sporo wydajniejsza choć starsza technologicznie.

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.