x-kom hosting

[Budżet] 4000-4500 (wliczony monitor)

WhiteZombie
utworzono
utworzono (edytowane)

Siemka, mam duży problem ogólnie tak jak w temacie mam taki budżet, ale cały czas się waham ponieważ nie wiem czy jest opłacalne w tym momencie kupić nowy komputer.

Przymierzałem się do zestawu z 1070 i 7600k (liczę zestaw bez dysku gdyż posiadam dysk ssd 240gb więc mi starczy), ale w mojej głowie rodzi się pytanie czy warto w tym momencie i czy nie lepiej tańszy zestaw za np. 3500 i 500 na monitor, ale ten tańszy byłby z i5 7500 i gtx 1060 6b. Ogólnie mój stary PC (chociaż nie aż taki stary bo ma 2,5 roku) daję radę np. w wieśku z ustawieniami 1440x900 i na średnich z postprocesami tak na 45-50 fps czasem spadki do 40-35 choć nie ukrywam, że jest to irytujące oglądać taki pomniejszony obraz przez rozdzielczość mimo że, mam monitor 1650x1080 to z taką rozdzielczością są strasznie małe fps (poniżej 30, a mnie to razi w oczy strasznie).

Mój stary sprzęt to i5 4460 3,2 ghz, msi r9 270x 2gb, ram 2x4gb 1600 mhz od cruciala, zasilacz deus 500w, płyta msi h81m-p33 oraz ssd Transcend SSD220S 240gb i buda zalman t4. Ogólnie, to proszę o radę czy kupić zestaw z gtx 1070 i i5 7600k czy ten 1060 i 7500, bo zależy mi na kasie, a od kompa wymagam tylko gry w 1080p przy minimum 50fps z ustawieniami wysokimi-ultra oraz żeby mi wystarczył przynajmniej na 3-4 lata. Ps. nie interesują mnie zestawy typu pentium i gtx 1080ti :D. Proszę o radę i pomoc ;).

Ktokolwiek? :/

Edytowane przez WhiteZombie

Wojciech Spychała
komentarz
komentarz

Nie za bardzo widzę sens wymiany twojego procesora, co wiąże się z wymianą także płyty i pamięci, a przełoży się na bardzo mały zysk wydajności. Problem z rozdzielczością wynika z małej ilości pamięci na karcie i od tego bym zaczął teraz - można do tego procesora spokojnie dobrać GTX 1060 6GB a nawet GTX 1070 nie zawsze będzie się nudzić. 

Z nową kartą przeczekasz sobie do premiery realnie szybszych procesorów (np. 6 rdzeniowe i5). Dzisiaj nie brał bym 4 wątkowego procesora z zamysłem aby służył 4 lata - jak chcesz przyszłościowy PC to i7 albo od biedy Ryzen 5 jak lubisz trochę ryzyka :D

  • Dobra wypowiedź 1
WhiteZombie
komentarz
komentarz (edytowane)
Wojciech Spychała
komentarz
komentarz

W tym zestawie brakuję chłodzenia (chyba że weźmiesz obecnie posiadanego BOXa ale to może być za mało dla tego i7). Zasilacz też trochę na wyrost wybrałeś - 450-500W w zupełności wystarczy. Ostatecznie jeszcze kwestia płyty głównej - jeżeli nie potrzebujesz najnowszych złączy na płycie to śmiało można brać tańsze płyty Z170. Budzet już powoli zahacza o 5k z tego co widzę.. Zaraz przygotuję jakąś propozycje :)

  • Dobra wypowiedź 1
WhiteZombie
komentarz
Wojciech Spychała
komentarz
komentarz

To już dużo lepiej dobrany zestaw :) Dopłata do aktualizacji biosu jest zbędna (w razie potrzeby sam to zrobisz ale to na tyle stara płyta że pewnie fabrycznie ma najnowszy dla niej obecnie dostępny bios). Z mojej strony taka propozycja:

 

Procesor: Intel Core i7-6700K

Chłodzenie: SilentiumPC FERA 3 HE1224

Płyta główna: Gigabyte Z170-Gaming K3

Pamięci: Corsair Vengeance LPX 8GB Black [2x4GB 3000MHz DDR4 CL15-17-17-35 DIMM]

Karta graficzna: PALIT GeForce ® GTX 1070 JetStream 8GB GDDR5 VR Ready

Zasilacza: Corsair CX450M CP-9020101-EU

Obudowa: SilentiumPC Aquarius AQ X70W Pure Black (pozostawiłem wybraną przez ciebie ale w razie potrzeby można wybrać model niżej i dobrze 100zł zaoszczędzić).

 

Razem 4791,50zł w ofercie ode mnie (poszła na PW).

 

Jeżeli chciałbyś mocno podkręcać procesor to można by jeszcze z 50zł do chłodzenia dopłacić i brać Fortisa. A względem twojego zestawu zaproponowałem płytę główna z lepszym układem dźwiękowym oraz lepsza kartą sieciową, mimo wszystko lepsze chłodzenie a także zasilacz który posiada jedną mocna linię (lepsze rozwiązanie dla jednej karty) a do tego jest w części modularny (cały zestaw z gniazdka będzie poniżej 350W ciągnąć także mocowo oba maja zapas). 

 

Na takim zestawi przy rozdzielczości jaką oferuję twój monitor będziesz miał spokój na te 4-5 lat :) (upewnij się tylko czy masz wejście cyfrowe np. HDMI albo DVI-D w monitorze bo nowe karty nie obsługują już analogowego wyjścia sygnału. 

WhiteZombie
komentarz
komentarz

Dzięki piękne za zestaw, ale mam pytanko, bo miałem w planie kupić monitor 21,5 cala z rozdzielczością 1920x1080 czy to będzie też spokojnie działać czy będzie wtedy problem?i czy jak podłącze 2 monitory w sensie ten 21,5 cala i ten 20 cali który posiadam to będzie grać? ;P

MrAdrian976
komentarz
komentarz

Bedzie dzialac bez problemu.

  • Dobra wypowiedź 1
Wojciech Spychała
komentarz
komentarz

GTX 1070 do FHD obecnie jest momentami aż nad to wydajny. Także aż tyle to nie zmieni a 8GB pamięci w świetle obecnej i nadchodzącej generacji konsol tez spokojnie zapewni komfort na te 4-5 lat jak nie dłużej (przy obecnym tempie rozwoju w każdym razie). 

 

Podpięcie dwóch monitorów nie wpłynie na wydajność jeżeli tylko na jednym będziesz grać, zauważ jednak że karta posiada jedno złącze HDMI oraz jedno DVI-D (oraz 3x DP) - więc upewnij się że nowy monitor nie zajmie tego samego portu co stary (choć oczywiście można użyć adapterów z DP, ale po co generować kolejne koszta :))

  • Dobra wypowiedź 1
WhiteZombie
komentarz
komentarz

Dziękuję pięknie za rady i podpowiedzi. Uważam, że temat do zamknięcia ;).

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

6700K w cenie 7700K, kiepski cooler pod OC, MOBO z lichą sekcją.

 

 

 

1 x SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v21 x MSI Z170A Tomahawk /intel Z170, DDR4, LGA1151/1 x Corsair 8GB (2x4GB) 3000MHz CL15 Vengeance LPX1 x Corsair CX450M 450W 120mm Bronze Semi-Modularny1 x Intel Core i7-7700K /4.2GHz, 8MB, LGA1151, BOX/1 x ZOTAC GeForce GTX1070 8GB DDR5 256bit (1683/8008)1 x SilentiumPC Aquarius X70W Pure Black (b/z)

4791zł

 

Masz tu 7700K z wysoko taktowanym rdzeniem na start, procesor z miejsca wydajniejszy niż 6700K, do tego płyta z mocniejszą sekcją pod OC oraz wydajniejszy cooler z 140mm wentylatorem. Ponadto 1070 w lepszej cenie.

Złożenie zestawu jest za darmo, dopisz w komentarzu do zamównie by zaktualizowali bios na płycie.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.