x-kom hosting

Słabe łącze podczas gry.

BieliN
utworzono
utworzono

Witam! Mam pewien problem, otóż sprawa wygląda tak, jak nie mam włączonej gry to internet jest taki:

Ju7w8kR.png

 

Lecz gdy mam uruchomioną grę to już spada do:

dfTIUgV.png

 

Ogolnie nie robi mi to większej różnicy jeśli tylko gram bo jak widać ping jest spoko więc i gra mi nie laguje z tego tytułu lecz problem zaczął się gdy zacząłem streamować gdyż nie jestem w stanie tego obecnie robić (no chyba że będę nagrywał przeglądarke xd).

Moje pytanie brzmi: Czym jest to spowodowane i jak to zrobić żeby nawet podczas gry wykorzystanie internetu pozostawało bez zmian?

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc i Pozdrawiam :D

 

PS: Nie wiem czy w tym przypadku to istotne ale mój komp to:

Intel Core i7-6700HQ

NVIDIA GeForce GTX 960M 4GB

SK Hynix 8GB RAM

Dysk Twardy: 2TB

Słuchawki: xd a po co to 

To chyba Starczy :) Jeszcze raz dziękuję :D

A i chciałbym dodać: 

Posiadam Windows 10

i wcześniej używając tego samego neta lecz innego kompa, streamowałem bez zarzutów także jestem 99.9% pewny że to wina ustawień.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Odpal grę, zminimalizuj ją, uruchom menadżer zadań, przejdź do zakładki wydajność >monitor zasobów > zakładka sieć. Daj okno na pełny ekran i porozwijaj listy procesów z aktywnością sieciową i aktywnością sieci. Posortuj według całkowitego zużycia transferu, klikając na nazwę tej kolumny na górze. Zrób zrzut ekranu i wrzuć go tutaj.

BieliN
komentarz
komentarz

66g5D8G.png

 

PS: Przepraszam za późną odpowiedź ale wcześniej nie miałem możliwości aby ją napisać.

PS2: Zamazałem adresy IP, każdy może trafić na forum a ja nie chce publicznie go okazywać

PS3: Dzięki za zainteresowanie Tematem :)

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Wyłączaj klienta torrenta jak grasz w gry online. Poza tym, ponów testy prędkości ale tym razem na stronie speedtest.net

BieliN
komentarz
komentarz

Tutajj bez uruchomionej gry, jak widać tragiczny download ( a zwłaszcza że mój usługodawca deklarował 100mbps) lecz upload na którym bardziej mi zależy jest na stosunkowo myślę że dobrym poziomie.

6362462792.png

Tu podczas uruchomionej gry:

6362479253.png

 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Dziwne, masz wykorzystanie sieci do rzędu 40Kb/s. Nie widzę związku między grą a zaniżonym transferem. Czy poza tym, dzieje się coś dziwnego ? Używasz jakiś "przyspieszaczy Internetu" ? Wyłącz antywirusa na czas testów i sprawdź czy będzie to samo, tylko upewnij się, że firewall jest włączony.

 

Jeśli chodzi o prędkość 100mbps, to musisz wpierw tyle osiągnąć po wifi, albo kablu.

Edytowane przez MasterYoghourt
  • 5 miesięcy później...
BieliN
komentarz
komentarz

Witam! 

Przepraszam że tak późno piszę, znalazłem rozwiązanie tego problemu i zapomniałem o tym wątku. Okazało się że w programie GeForce Experience miałem ustawiony "Priorytet sieci" dla gier, przez co cała sieć skupiała się na grze :) Wystarczy wyłączyć ten priorytet i problem z głowy :D MasterYoghurt jeszcze raz dzięki za pomoc :)

 

PS: Temat można zamknąć czy coś

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.