x-kom hosting

Co chwilę wentylatory na 100% na chłodzeniu wodnym

Andrzejekboss
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam,

Kupiłem dzisiaj i zamontowałem https://www.ceneo.pl/36068518

 

Jednak mam jeden problem. Wentylatory co jakiś czas (co parę minut!) włączają się na 100% i komputer zamienia się w suszarkę. Ktoś wie czym to może być spowodowane? 

 

Pasta jest nałożona ok, wszystko dobrze przykręcone, temperatury w normie - 30 w spoczynku, 70 w grach (Tak sobie ustawiłem by wentyle nie chodzily normalnie za szybko) ale i tak co chwile walnie takie turbo 100% i to po prostu denerwuje. Ktoś wie o co chodzi? Wentylatory podpięte pod CPU fan a pompka pod AIO pump. Płyta główna Z270E Asus. Procesor 6700k @4,4GHz

Z góry dzięki za pomoc.

*********** EDIT

Sprawa zamknięta :D Ai Suite zgłupiał i ustawił aby do 30 stopni wentylatory działały w 200 RPM a powyżej tego odrazu wskakiwał na ponad 1600. Ustawilem krzywą ręcznie i jest wprost idealnie. 

Edytowane przez Andrzejekboss

krzysiuus
komentarz
komentarz

Jeżeli masz możliwość (nie wiem czy ten zestaw ma taką opcję) to warto ustawić aby prędkość wentylatorów była zależna od tempów samej cieczy wtedy nie ma takich skoków dla obrotów wentyli. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.