x-kom hosting

Skaczący ping nawet do 1000

Hiziq
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, mam pewien problem. Od tygodnia mój ping zaczął skakać bardzo niepokojąco nawet do 1000. Mam internet 20mb/s od greenlana radiówke. Mamy 2 komputery w domu. Proszę o szybką pomoc. Wiesze szczegóły będę podawał niżej .

Edytowane przez Hiziq

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Upewnij się, że sam korzystasz z neta. Wtedy wejdź na stronę speedtest.net, zrób test i wrzuć wynik tutaj.

 

Z routerem łączysz się kablem czy poprzez wifi ?

Edytowane przez MasterYoghourt
  • Dobra wypowiedź 1
Hiziq
komentarz
komentarz (edytowane)

Wiec tak,  operator powiedział że mam zrobić test na ich stronie gdzie wyszło 36mb /s pobierania i 15 mb/s wysyłania a na stronie którą podałeś wyszlo 25 mb/s i 10mb/s. Testy były robione w tym samym momencie. Przez wifi

Edytowane przez Hiziq
MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Testy od operatorów są czasem oszukane. Mój były operator Abaks, dawał w takim teście początkowy boost do prędkości, który w ostatecznym uśrednieniu zawyżał prędkość. U ciebie pewno stosuje tą samą metodę.

 

Ale do sedna, masz te 25mbps i o to chodzi. Teraz zrobimy test pinga, który wykonuj w momencie kiedy będziesz miał lagi. Wpisz w linii poleceń komendę:

pathping onet.pl -q 30

Poczekaj ze dwie minuty aż się wykona i wrzuć tutaj zrzut ekranu z wyniku, tak bym widział na nim wszystko.

 

P.S.

A i powiedz mi, czy te lagi mają miejsce wtedy, gdy ktoś inny jeszcze korzysta z neta.

Edytowane przez MasterYoghourt
  • Dobra wypowiedź 1
Hiziq
komentarz
komentarz (edytowane)

Powiem tak, jak ktoś inny korzysta z neta ping skacze troszkę częściej. Teraz tylko musze poczekać na lagi:P . Zapomniałem dodać że te lagi trwają mnie niż 1 minutę

Stało się coś magicznego, ping nie skacze O_o. Nie wiem czy operator się przestraszył, czy co, ale ping nie skacze. Proszę nie zamykać tego tematu, może jeszcze będzie trzeba dyskutować, Jak na razie dzięki za pomoc. ;D

C:\Users\user>pathping onet.pl -q 30
Tracing route to onet.pl [213.180.141.140]
over a maximum of 30 hops:
  0  DESKTOP-LR07GU3 [192.168.0.22]
  1  192.168.0.1
  2  185-56-209-129.ip4.greenlan.pl [185.56.209.129]
  3     *        *        *
Computing statistics for 15 seconds...
            Source to Here   This Node/Link
Hop  RTT    Lost/Sent = Pct  Lost/Sent = Pct  Address
  0                                           DESKTOP-LR07GU3 [192.168.0.22]
                                0/  30 =  0%   |
  1   23ms     0/  30 =  0%     0/  30 =  0%  192.168.0.1
                                0/  30 =  0%   |
  2   39ms     0/  30 =  0%     0/  30 =  0%  185-56-209-129.ip4.greenlan.pl [185.56.209.129]
Trace complete. ping skoczyl mi do 200
Edytowane przez Hiziq
Hiziq
komentarz
komentarz (edytowane)
I co ? :D
Edytowane przez Hiziq
MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Pathping dużo nam nie pomógł, niestety. Zainstaluj program PingPlotter, zapuść ping do onet.pl. Następnie dodaj wykresy pięciu pierwszych hopów z listy powyżej, klikając na każdy z nich dwukrotnie. W wykresach poniżej powinieneś mieć po kolei pięć pierwszych hopów oraz ostatni, czyli onet.pl. Daj program na maksymalne okno i niech sobie chodzi. Teraz pograj w gry online i gdy zobaczysz wyraźne skoki ping/lagi, to zminimalizuj grę i zrób print screen programu PingPlotter.

  • Dobra wypowiedź 1
  • 2 tygodnie później...
Hiziq
komentarz
komentarz

Przepraszam ze nie odpowiadałem ale nie miałem dostępu do internetu, komputera. Chciałbym żeby cos pan tutaj napisał, zebym wiedział ze może pan jeszcze mi pomoc. ;d

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

mogę, zrób o co prosiłem

  • Dobra wypowiedź 1
Hiziq
komentarz
komentarz (edytowane)

W jednym teście miałem ping 300, w drugim 600-700.

SHU_9ZqXqj.png

SHU_8eoX3N.png

SHU_w0mZ7N.png

Zaraz zrobię jeszcze jeden test, ponieważ źle zrobiłem hopy. ;d Mam jeszcze pytanie. Mam radiówkę, czy jak jest bardzo gorąco, to internet może wolniej działać?

Edytowane przez Hiziq
MasterYoghourt
komentarz
komentarz

1.Po pierwsze, dodaj do wykresów hop numer 1,2, 4 i ostatni hop na liście.

2.Jaki rodzaj Internetu poosiadasz ? Światłowód, kablówka, wifi ?

3.Jak wygląda sieć w twoim domu ? Łączysz się z routerem kablem rozumiem, podaj jego model i markę. Następnie z czym jest dalej ten router podłączony ?

 

Jest duży ping już na drugim hopie, a nie powinno być tam żadnego problemu, dlatego dokładnie podaj mi jak twoja sieć wygląda w domu.

 

  • Dobra wypowiedź 1
Hiziq
komentarz
komentarz (edytowane)

1. Już dodaje, tylko robilem to na kompie brata, i musi skonczyc grac ;d

2. Wifi dokładniej radiowka ;d

3.  Router jest na strychu, gram na dole. Nie łącze się kablem. Router to Netis WF2780. Router jest poprowadzony kablem do antety radiowki

 

Niestety ale zniknely dawne testy, zrobie zaraz nowe, przepraszam  za nieuwage

Edytowane przez Hiziq
MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Od routera Netis idzie kabel do anteny na elewacji budynku. Czy ten kabel jest włożony w taka czarną kostkę zasilającą ? Albo czy idzie jakieś zasilanie do anteny ?

  • Dobra wypowiedź 1
Hiziq
komentarz
komentarz

Jest wlozony w kostke

SHU_dRmJR7.png

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Widać, że na drugim hopie masz skok pinga do około 300ms o godzinie 12:12. Z tego co mi powiedziałeś o budowie swojej sieci, wynika, że hop numer dwa reprezentuje router w antenie na elewacji twojego domu. Na 90% nie jest to spowodowane problemem z transmisją, tylko niestabilną elektroniką lub zasilaniem tego routera. Zrób jeszcze ze dwa, trzy takie testy, aby był widoczny skok ping na czerwone pole, tak jak to widać około godziny 12:12. Jak już będziesz miał komplet zrzutów ekranu, to wyślesz to do dostawcy z adnotacją, którą ci napisze.

  • Dobra wypowiedź 1
Hiziq
komentarz
komentarz

Czyli na 90% niestabilna elektronika. Ostatnio kupowalem nowy router, poniewaz pan techniczny powiedzial ze to wina routera. Chcialbym jeszcze dodac ze w poniedzialek, wtorek, byly bardzi czeste skoki pingu, nawet do 1000. Bylo wtedy bardzo goraca. Czy temperatura ma wplyw na internet radiowy, a szczegolnie na antenke od operatora.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Winny nie jest router Netis, tylko router twojego operatora w antenie. Zrób jeszcze ze dwa takie testy, aby widać było te skoki na drugim hopie. Najlepiej rób je kiedy masz skoki ping.

 

Temperatura ma wpływ na elektronikę oraz także w pewnym stopniu na samą transmisję radiową. Stawiam na to, że jest zużyty jakiś kondensator w routerze, w antenie. Wyższa temperatura potęguje nie trzymanie parametrów przez ten element.

 

 

 

  • Dobra wypowiedź 1
Hiziq
komentarz
komentarz (edytowane)
43 minuty temu, MasterYoghourt napisał:

 

 

 

Dobra, zrobie jeszcze ze 2 testy. 

Teraz jade na 3 tygodnie na wakacje, wiec dam sobie spokoj. Dzieki za wszystko, dam znac za 3 tyg.

Edytowane przez Hiziq

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.