x-kom hosting

Brak możliwości uruchomienia programów/usług .;/

Graba332
utworzono
utworzono

Witam pisze na tym forum ponieważ od jakiegoś czasu miewam problem z funkcją wyszukaj na pasku zadań . To się dzieje po zmianie języka na angielski , zmieniłem bo chcę mieć cortane , nawet gdy wróce do polskiego języka programy/usługi dalej się nie otwierają po wpisaniu np. panel sterowania/control panel . Bardzo proszę o pomoc .

northgard
komentarz
komentarz

Wciśnij na klawiaturze Windows + R, wpisz: services.msc i kliknij enter.
Na liście Usługi odnajdź:
Windows Search, kliknij prawym przyciskiem i z menu wybierz: Właściwości.
W okienku wybierz: Tryb uruchomienia: Automatyczny, a dalej: Stan usługi: Uruchom.

Zapisz zmiany, zrestartuj komputer i sprawdź.

Graba332
komentarz
komentarz
3 godziny temu, northgard napisał:

Wciśnij na klawiaturze Windows + R, wpisz: services.msc i kliknij enter.
Na liście Usługi odnajdź:
Windows Search, kliknij prawym przyciskiem i z menu wybierz: Właściwości.
W okienku wybierz: Tryb uruchomienia: Automatyczny, a dalej: Stan usługi: Uruchom.

Zapisz zmiany, zrestartuj komputer i sprawdź.

niestety to nic nie dało :(

 

northgard
komentarz
komentarz (edytowane)

Spróbuj tego:
Kliknij w start --> uruchom --> wpisz: wiersz poleceń. Następnie kliknij na wierszu poleceń prawym przyciskiem myszy i kliknij: uruchom jako administrator.
Następnie wpisz w wierszu: sfc /scannow

Po skanowaniu zrestartuj kompa.

 

Po odpaleniu ponownie  komputera wyłącz zaporę systemu Windows, jeśli masz włączoną. Lub innego antywirusa.

Wejdź w start, wyszukaj: PowerShell (jeśli tak ci nie wyszukuje możesz odnaleźć go w katalogu: C:\Windows\System32\WindowsPowerShell\v1.0\)

Klikasz na program prawym przyciskiem myszy i uruchamiasz jako administrator.
Następnie wpisujesz komendę:

Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}


Musisz chwilę poczekać, aż się skończy.

 

Edytowane przez northgard
Graba332
komentarz
komentarz
9 minut temu, northgard napisał:

Spróbuj tego:
Kliknij w start --> uruchom --> wpisz: wiersz poleceń. Następnie kliknij na wierszu poleceń prawym przyciskiem myszy i kliknij: uruchom jako administrator.
Następnie wpisz w wierszu: sfc /scannow

Po skanowaniu zrestartuj kompa.

 

Po odpaleniu ponownie  komputera wyłącz zaporę systemu Windows, jeśli masz włączoną. Lub innego antywirusa.

Wejdź w start, wyszukaj: PowerShell (jeśli tak ci nie wyszukuje możesz odnaleźć go w katalogu: C:\Windows\System32\WindowsPowerShell\v1.0\)

Klikasz na program prawym przyciskiem myszy i uruchamiasz jako administrator.
Następnie wpisujesz komendę:

Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}


Musisz chwilę poczekać, aż się skończy.

 

Niestety wiersza poleceń również mi nie otwiera , zrobiłem tylko ten 2 sposób zrestartowałem pc lecz dalej nic ;( 

northgard
komentarz
komentarz

Daj logi do działu Bezpieczeństwa: http://www.forumpc.pl/forum/11-bezpieczeństwo/ sprawdzą komputer pod kątem wirusów.

Graba332
komentarz
komentarz
2 godziny temu, northgard napisał:

Daj logi do działu Bezpieczeństwa: http://www.forumpc.pl/forum/11-bezpieczeństwo/ sprawdzą komputer pod kątem wirusów.

Logi załączone, sorki że tak późno.

northgard
komentarz
komentarz

Próbowałeś przywrócić komputer do jakiegoś innego punktu przywracania?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.