x-kom hosting

Problem z kartą wifi TL-WN722N

Piterovskyyy
komentarz
komentarz (edytowane)

Aż tak daleko nie moge cofnąć systemu :\

Cofnąłem tam parenascie dni wstecz znowu od 14 do 18 net byl i znowu nie ma....

 

Edytowane przez Piterovskyyy

Piterovskyyy
komentarz
komentarz

Nwm czemu to nie dziala moze do formata kompa?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Podczas usuwania wirusów mogło zostać usunięte jakieś pliki z ustawień protokołu TCP/IP. Może tylko format ci zostaje. Spróbuj jeszcze najprostszego rozwiązywania błędów w Windows, ale wątpię że to pomoże.

Piterovskyyy
komentarz
komentarz

No dobra to oddam go do formata, dzięki za pomoc :), temat do zamknięcia

Piterovskyyy
komentarz
komentarz

Jednak @Up internet dalej raz dziala raz nie ale to chyba nie wina adaptera tylko routera poniewaz jak udostepniam internet z telefonu to nie ma żadnych problemów i działa net dobrze

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Tylko pisałeś, że na kablu także zrywało ci połączenie.

Piterovskyyy
komentarz
komentarz

No takze zrywalo polaczenie ale jak by byl problem z adapkiem to by net z fona tez nie dzialal

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Na twoim miejscu zresetował bym router do ustawień fabrycznych. Wszystko ustawił od początku, oraz koniecznie zmienił hasło do routera i jeśli się da to uniemożliwił logowanie do niego poprzez wifi lub z sieci WAN.

Piterovskyyy
komentarz
komentarz

Tylko wiesz co powiedz mi jak to zrobic :)

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

To będzie długa droga. Zacznij od podania modelu swojego routera.

Piterovskyyy
komentarz
komentarz

TL-WR740N

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Czy ktoś inny korzysta jeszcze z tego routera, w twoim domu ?

Jaki masz Internet, od kogo ?

Piterovskyyy
komentarz
komentarz

Internet mam ze spółdzielni u mnie, tak korzystają z internetu moi rodzice

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Musisz mieć połączenie z routerem abyśmy mogli sprawdzić jego ustawienia. Jeśli na twoim nie da rady, to skorzystaj z innego kompa. Otwórz przeglądarkę i wpisz adres: 192.168.0.1

 

Otworzy się okno z pytaniem o login i hasło, wpisz w obydwa pola: admin

Jeśli zmieniono w tym routerze hasło to je wpisz. Następnie wejdź do menu Status, zrób zrzut ekranu bym widział sekcje LAN, Wireless i WAN, następnie wrzuć go tutaj.

Możesz zamknąć przeglądarkę w dowolnym momencie, nic się nie stanie.

 

 

Piterovskyyy
komentarz
komentarz

Nie moge sie zalogowac

 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

co pisze ?

Piterovskyyy
komentarz
komentarz

No wlasnie nic od nowa pokazuje mi ikonke logowania w sensie ten prostokąt

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Ten router dostałeś od dostawcy neta, czy samemu kupiłeś ? Ktoś ci coś w nim ustawiał ?

Piterovskyyy
komentarz
komentarz

Ten router mam już dość długo kiedyś miałem net od spółki Rbm Group i wtedy ten router też został zakupiony, nwm czy coś ustawiali teraz jak był internet zakładany pytałem się rodziców nie wiedzą a mnie podczas tego zakładania internetu nie było.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

No dobra, na twoje ryzyko. Gdy router jest włączony, weź wykałaczkę, włóż w otwór podpisany jako reset i trzymaj ponad 10 sekund. Router powinien albo się zresetować i mogą zabłysnąć wszystkie diody. Teraz masz zresetowany router i net może nie działać. A więc musisz mieć kompa podłączonego kablem do niego. Zaloguj się poprzez przeglądarkę na stronę 192.168.0.1, login i hasło: admin

 

Wrzuć tu zrzut ekranu z menu status bym widział sekcje WAN. Wejdź także w menu System Tools > Password. W polach Old User Name/password wpisz: admin

Na dole wpisz po kolei: admin, nowe hasło, ponownie nowe hasło. Oczywiście wymyśl je sobie, ma być inne niż 'admin'.

 

Jak to zrobisz przejdziemy do ustawień sieci bezprzewodowej. Między czasie sprawdź czy net działa.

Piterovskyyy
komentarz
komentarz

Na moje ryzyko no tylko co jak nie wypali ?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Nic nie uszkodzisz, tylko że istnieje malutka szansa, że router miał jakieś ustawienia pod dostawcę i po resecie, będziesz musiał albo je poszukać w dokumentacji albo dzwonić do nich po nie. Ale stawiam, że wszystko pójdzie gładko.

Piterovskyyy
komentarz
komentarz

Ej master bo tak troche nie zrobilem reatarta ale zauwazylem ze mam 2 sieci od routera networkprofile i dom !?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Z tego routera masz tylko jedną.

Piterovskyyy
komentarz
komentarz (edytowane)

To czemu w polaczeniach mam 2 ?

20170626_231457.jpg

Edytowane przez Piterovskyyy

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.