x-kom hosting

Stare gry zacinają się na nowym sprzęcie na Win 10

Shady-Yo
utworzono
utworzono

Witam,

 

Mam pewien problem ze starymi grami korzystając z systemu Windows 10 Home na laptopie Lenovo ideapad 310, którego niedawno kupiłem.

 

Intel Core i3-6100U @ 2.30GHz 2.30GHz

12 GB RAM

Intel HD Graphics 520

NVidia GeForce 920MX

 

Co ciekawe, dla przykładu z nowszych gier Amnesia: Dark Descent działa bez większych zarzutów, ale na przykład Vietcong z 2003, czy nawet Project I.G.I. z 2000 roku strasznie się zacinają. Co istotne, to zacinają się, gdy po prostu więcej na ekranie się dzieje. Jak odwrócę bohatera w jakieś mniej ciekawe fragmenty obszaru, to raczej wszystko jest płynne. Im więcej ruchu, tym bardziej laguje. Podejrzewam, że to jakiś problem ze zgodnością starych gier z systemem? Dlatego właśnie umieściłem temat w tym dziale, ale jeśli inny nadaje się do tego lepiej, będę wdzięczny za przeniesienie.

 

Zauważyłem, że te stare gry miały domyślne włączanie na zintegrowanej karcie graficznej. Przestawiłem je na kartę dedykowaną, ale nic się nie zmieniło. Później zauważyłem, że GeForce nie ma zainstalowanych najnowszych sterowników, więc zaktualizowałem je poprzez menedżer urządzeń, ale to również nie wniosło jakiejkolwiek poprawy.

 

Czy są jeszcze jakieś sposoby żebym mógł cieszyć się starymi grami na nowym systemie / sprzęcie? :)

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc!

 

Bish
komentarz
komentarz

Na początek spróbuj ustawić tryb zgodności z windowsem xp.

Shady-Yo
komentarz
komentarz
30 minut temu, Bish napisał:

Na początek spróbuj ustawić tryb zgodności z windowsem xp.

 

Zapomniałem o tym wspomnieć, ale próbowałem już. Zarówno na Windows XP (z dodatkiem Service Pack) jak i Windows XP (Service Pack 3).

Bish
komentarz
komentarz

Okej, więc ustaw tryb zgodności z windows xp z service packiem 2, ściągnij dgVoodoo2, z paczki przekopiuj zawartość folderu MS oraz samą aplikację dgVoodooCpl.exe do głównego folderu z grą. Uruchom dgVoodoo.exe, przejdź do zakładki DirectX i tam znajdź VRAM, ustaw to ma maksymalną wartość jaką możesz. Kilk na apply i zamknij program. Teraz spróbuj odpalić starą grę :)

  • Dobra wypowiedź 1
Shady-Yo
komentarz
komentarz
Dnia 5.06.2017 o 16:07, Bish napisał:

Okej, więc ustaw tryb zgodności z windows xp z service packiem 2, ściągnij dgVoodoo2, z paczki przekopiuj zawartość folderu MS oraz samą aplikację dgVoodooCpl.exe do głównego folderu z grą. Uruchom dgVoodoo.exe, przejdź do zakładki DirectX i tam znajdź VRAM, ustaw to ma maksymalną wartość jaką możesz. Kilk na apply i zamknij program. Teraz spróbuj odpalić starą grę :)

 

Super, dzięki wielkie! Pomogło! :)

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.