x-kom hosting

Problem z Wifi

niuniaaa25
utworzono
utworzono

Witam.

Mam dziwny problem i mam nadzieję że pomoże ktoś mi go rozwiązać.

Sprawa wyglada następująco

Przeinstalowalam ( zrobilam reset) Win 8 w laptopie Asus.

Wszystko działało super. Sprawdziłam czy łączy sie z internetem i wszystko bylo okej.

Wzielam laptopa w inne miejsce i chcialam polaczyc sie z internetem ( dodam że takie same modele routera sa)

Pokazało ze internet jest zasięg super wifi działa ale już zadna srona sie nie otwiera

Ktos pomoze co moze byc przyczyna?

piwot
komentarz
komentarz

Może ten router na którym nie działa ma filtrowanie adresów mac? 

politolog
komentarz
komentarz
31 minut temu, niuniaaa25 napisał:

Pokazało ze internet jest zasięg super wifi działa ale już zadna srona sie nie otwiera

Jest komunikat ograniczenie lub brak łączności ? ( ikonka wykrzyknika jest ? ) 

niuniaaa25
komentarz
komentarz

No właśnie że nie. Dziwna sprawa..... przegladarka mozzilla i explorer nie wczytują stron wogole. A połączona z internetem?

Moze cos zaznaczylam zeby tylko sie łączyło z moja siecia w domu? nie wiem juz sama

 

 

piwot
komentarz
komentarz

Jak dla mnie jest to probelm z DNS lub tak jak pisałem filtrowanie adresów, jednak jeśli nie ma informacji o ograniczeniu połączenia to bardziej skłaniał bym się ku złej konfiguracji DNS. 
start > uruchom (win+R) > cmd
w okienku wpisz: ping 8.8.8.8 

a nastepnie: ping wp.pl

zobacz czy w którymś z przypadków gubi pakiety.

niuniaaa25
komentarz
komentarz

Dobrze dziękuję. Tak zrobię. Jak coś się wyjaśni to napiszę

A dokładniej:

Komputer mojego partnera: byłam zmuszona przeinstalować system wiec zabrałam go do siebie. Oryginalnie jest pod jego router i internet z sieci kablowej multimedia

Po reinstalacji systemu wszystko działalo sprawdzalam u siebie : internet wifi przegladarki itp

Zabrał go do siebie , wpisal haslo do swojego wifi i dupa. Wifi pokazuje full zasieg a przegladarki sie nie otwieraja.

Teraz chyba prosciej przedstawilam

Moze ja cos pokićkałam

 

11 godzin temu, piwot napisał:

Jak dla mnie jest to probelm z DNS lub tak jak pisałem filtrowanie adresów, jednak jeśli nie ma informacji o ograniczeniu połączenia to bardziej skłaniał bym się ku złej konfiguracji DNS. 
start > uruchom (win+R) > cmd
w okienku wpisz: ping 8.8.8.8 

a nastepnie: ping wp.pl

zobacz czy w którymś z przypadków gubi pakiety.

 

niuniaaa25
komentarz
komentarz

Jakas dziwna sprawa wynikła...... Wifi dzialalo ale z zadna siecią sie nie połączylo pomimo zasiegu full.

Zmienilam nazwe komputera na taka jaka byla wczesniej zresetowalam i dziwne ale to bardzo dziwne..........internet działa

 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.