x-kom hosting

Wysokie pingi a mocny sygnał WIFI.

XandriX
utworzono
utworzono (edytowane)

Hej witajcie. Mam problem z dostawcą. Mam komputer stacjonarny z kartą sieciową WIFI i anteną. Jakiś czas temu pomógł mi ktoś z tutaj forum, żeby takie rozwiązanie zastosować> Jego nick to chyba MasterYogurt za co wielkie dzięki, bo rozwiązało to mój problem ze słabym sygnałem. Przyznam najlepsze rozwiązanie.

 

Teraz powstał nowy problem. Posiadam ruter ALTIBOX.

Tak jak napisałem na wstępie mam problem z norweskim dostawcą. Ping skacze w grze (Overwatch) do niebagatelnych rozmiarów 10 000 ! Sprawdziłem pingi na wp.pl w tym samym czasie i też pakiety gubi więc na pewno nie jest to wina serwera gry. W poprzednim mieszkaniu tutaj w Norwegii nie było problemu z internetem. Miałem stałe pingi 40 na WIFI.

Dzwoniłem do tej firmy, która dostarcza mi obecny internet  i poinformowałem o problemie i oni chcą, żeby podłączyć się do rutera kablem i sprawdzić transfer na speedtest.net.  Problem polega na tym, że nie mam tutaj ani karty sieciowej ani kabla i nie jestem w stanie tego sprawdzić. Sprawa wygląda tak, że moja siła sygnału WIFI wynosi 100% a transfer, który sprawdzam na speedteście jest o połowę mniejszy niż mam zamówione w umowie. Powinno być 5 mb/s a jest 2 mb/s. 

Czy nie powinno być tak, że transfer jest zmniejszony, ale tylko wtedy kiedy siła sygnału jest słaba ? Może to jest wystarczające, żeby zadzwonić i skłamać, że sprawdziłem kablem i jest to samo... 

 

W załączeniu zrzut ekramu z programu Insidder. Moje łącze jest to zamazane na czerwono pod numerem 1. Jest tutaj sens zmieniać kanał ?

insidder.png

Edytowane przez XandriX

franczakr
komentarz
komentarz

Jak korzystasz z Wi-FI to często różne dziwne rzeczy pokazuje, dlatego poprosili cię o sprawdzenie na kablu. Ping powinien się ustabilizować po podłączeniu kablem. Odnośnie transferu jest kilka możliwości. Sprawdź w umowie czy masz napisane do 5mb/s czy stałe 5mb/s. Oprócz tego upewnij się, że nie korzystasz w żaden sposób z Internetu w czasie wykonywania testu. Radzę też zrobić test kilkakrotnie o różnych porach dnia i sprawdzić czy wyniki się utrzymują na jednym poziomie czy skaczą np od 2mb/s do 5mb/s.

Problem z transferem mogą powodować nawet aktualizacje Windowsa lub inne programy/usługi w tle.

XandriX
komentarz
komentarz (edytowane)

Hej,

 

z internetu nie korzystam podczas wykonywania testu. Bardziej to mnie pingi martwią niż zmniejszony transfer. Głównie to ja wymagam stałych pingów. Może być tak, że sąsiedzi zakłócają ? Kurde mam antenę od rutera w odległości 4 metrów... 100% siła sygnału...  druga sprawa nie mam żadnych przeszkód na trasie ruter i antena. Jak dla mnie jest to nienormalna sytuacja... dzisiaj w grze miałem 10 000 ping ? Ja takich rzeczy nigdy nie widziałem... przecież to jest XXI wiek...

Edytowane przez XandriX
franczakr
komentarz
komentarz

Dopóki nie sprawdzisz pingów kablem to nie sposób powiedzieć, czy kwestia routera, karty sieciowej czy dostawcy.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Zainstaluj program Pingplotter, zapodaj ping do google.no

Następnie dodaj do wykresów pierwsze cztery hopy na liście powyżej, klikając na nie dwukrotnie. Rozciągnij okno wykresów trochę do góry. Zostaw na 10 minut, zrób print screen i wrzuć tutaj.

Powyższy test rób gdy masz skoki ping. Nikt inny nie może korzystać w tym czasie z neta.

  • Dobra wypowiedź 1
XandriX
komentarz
komentarz (edytowane)

OOOOOoo Witaj :)  Z góry dzięki za rozwiązanie mojego problemu rok temu ;)

 

W chwili obecnej zmieniłem kanał 1 na kanał 11  i jest trochę lepiej ale dalej są niestabilne pingi. 40, 40, 40, 300,250,40,40, 40 . Przynajmniej w Overwatchu nie skacze do kilku tysięcy,... Jutro zrobię ten test, o którym wspomniałeś. Na razie nie mam jak, bo drugi laptop chodzi albo w robocie jestem cały dzień. Jutro to ogarnę i wkleję tutaj posta. 

 

Pozdrawiam !

Edytowane przez XandriX
XandriX
komentarz
komentarz (edytowane)

@MasterYoghourt Przeprowadziłem właśnie test. W załączeniu zrzut ekranu z PingPlottera. Zrobiłem go teraz w ślepo, bez sprawdzania w grze jakie pingi, ale teraz po zmianie kanału z kanału nr 1 na kanał nr 11 (zrzut z Insidera w pierwszym poście) jest trochę lepiej ale dalej źle. Teraz pingi skaczą do 300, 400 a później jest okej 40 i znowu 100,200,300 i znowu 40.  Nie wiem co tu jeszcze dodać...

 

Pozdrawiam

Pingplotter.jpg

Edytowane przez XandriX
MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Skoki pojawiają się już na pierwszym hopie, czyli między twoim kompem a routerem w twoim domu. Postaw kompa metr od routera i ponów test.

XandriX
komentarz
komentarz

Witam ponownie, 

 

sorry że tak długo nie odpisywałem ale nie miałem zbytnio czasu, żeby się zebrać do przeniesienia kompa. Praca ... dzieci....  ;p  W końcu mi się udało. Kompa przestawiłem przy ruterze. Antenę WIFI postawiłem 50 cm od rutera. Jak coś to mogę jeszcze wrzucić zdjęcie jak to wygląda. Dołączam screena z pingplottera.

Pingplotter 04.06.jpg

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Jest lepiej na pierwszym hopie niż było wcześniej. Ale i tak, pół metra od routera nie powinno być skoków pinga do około 40ms. Czy w czasie gdy robiłeś ten test, ktoś inny korzystał z neta ? Jeśli tak, ponów go ale bądź sam.

 

Druga sprawa, widzę na hopach 2-4 losowe opóźnienia odpowiedzi na ping. Uważam, że wpierw musimy załatwić sprawę na pierwszym hopie by zając się tym co dzieje się dalej w sieci. Bo jeśli twój router jest uszkodzony, to może powodować losowe opóźnienia pakietów na pozostałych hopach.

 

1.Dodatkowo wykonaj test na speedtest.net i podaj wyniki transferu. Przy takiej odległości od routera musisz osiągać 5mbps z palcem w d.

 

2.Posiadasz inne urządzenie w domu z kartą sieciową wifi ? Laptopa, smartfona, itp ?

XandriX
komentarz
komentarz (edytowane)

Siemanko,

 

Kazałem wyłączyć wszystko podczas robienia testów.  Jeśli chodzi o inne urządzenia to jest również laptop i 2 smartfony, ale podczas robienia testów na smartfonach Wifi było wyłączone,  na laptopie.

Kurde nie pomyślałem o speedteście. Wieczorem przerzucę jeszcze raz kompa pod router i sprawdzę transfer. Napiszę wieczorem jaki transfer.

Edytowane przez XandriX
XandriX
komentarz
komentarz

Witam ponownie,

 

przestawiłem komputer pod ruter. Antena w odległości 20 cm od rutera. Łącze 5 mb/s. Moc sygnału 100%.

 

1. Transfer na www.speedtest.net waha się w granicach od 2,6 mb/s do 3,0 mb/s

2. Załączam jeszcze raz wykresy z pingplotera, które teraz zrobiłem jeszcze raz podczas sprawdzania transferu.

3. Podczas testów wszystko było wyłączone. Smartfony, tablety, laptopy.

pingplotter WIFI 07.07.17.png

Speedtest WIFI 07.06.17.jpg

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Ja widzę, że masz 26mb/s download oraz 5mb/s upload.

Fajnie, że zrobiłeś test ale nie widać wykresu ostatniego hopa, co jest niezbędne do oceny.

XandriX
komentarz
komentarz (edytowane)

Noooo tak. Prawie 2x mniejszy. A powinno być 50mb/s

 

No są tutaj 4 pierwsze hopy. Ten pierwszy się zlewa bo są te czerwone pionowe grube paski. Nie wiem co to. Wygląda na pierwszy rzut oka jakby były 3... ;p Kurde.... a nie ... jednak nie ma google.no. To muszę robić to jeszcze raz? T_T; Już mi monitor NOWY spadł na podłogę :P (uroki stawiania monitora na krzesło obrotowe) ;p Na szczęście nic poważnego ;p

 

Edytowane przez XandriX
MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Te czerwone pasy to ochrona DDoS twojego routera. Twój router interpretuje, że ping co 2,5 sekundy to próba ataku. jak zmienisz interwał na 5 sekund, to pewnie mu przejdzie.

 

Tak musisz zrobić jeszcze raz test. Monitor połóż na podłodze.

XandriX
komentarz
komentarz

ok działam !

W załączeniu nowe testy. W speedteście raz wychodziło 18mb/s drugim razem 25 mb/s.

pingplotter WIFI 07.07.17.png

Speedtest WIFI  07.06.2017 II.jpg

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Komputer był tuż obok routera rozumiem ?

Opóźnienie, które pojawił się na pierwszym hopie miały przełożenie na ostatni hop. Wychodzi na to, że problem jest albo z twoją kartą albo z routerem. Ale dla pewności ponów test na swoim komputerze i dodatkowo na laptopie. Połóż laptopa etr od routera, zainstaluj PingPlotter i ponów procedurę. Daj zrzut ekranu, jeśli na laptopie będzie ten sam problem, to stawiamy 99% na uszkodzenie routera.

XandriX
komentarz
komentarz

Tak obok routera. Karta powinna być okej ponieważ przeprowadziłem się niedawno i w poprzednim mieszkaniu wszystko działało bez zarzutów. Tutaj nawet na laptopie filmiki na youtube przerywają (ładują się co chwilę). 

 

To ten test mam zrobić na laptopie i na komputerze. Rozumiem, że na komputerze to też metr od routera czy wystarczy z dalszej odległości ? Mam to zrobić w tym samym momencie równolegle na laptopie i komputerze ?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Nie, test robisz osobno.

XandriX
komentarz
komentarz (edytowane)

Poniżej zrzuty ekranu z laptopa. Jeśli chodzi  o speedtest to pokazało raz 25 drugi raz 35 a trzeci raz 5. W tym przypadku gdy pokazało na końcu niecałe 5 to transfer spadał.

tspeedtestIII.thumb.jpg.a4227e3e90b9d06bface715c80af8476.jpg593a928639381_pingploter09_06II.thumb.jpg.e53911df2e8bac4b67fdfe6291a52a38.jpg

speedtest.jpg

speedtestII.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tutaj poniżej zrzuty z PC.  Coś dzisiaj wyjątkowo wysokich pingów nie było.

 

 

 

 

 

593a934b3a013_Speedtest09_06_17II.thumb.jpg.2db9af94c736d7e8b9c7fe962f00cd44.jpg593a934c73a95_speedtestPC09_06I.thumb.jpg.3acdb417eef230fc56ee305792aecdd1.jpg593a934a077b5_pingploterPC09_06I.thumb.jpg.af236c3541d19d8cecb23a016c500326.jpg

Edytowane przez XandriX
MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Widać, że ping na pierwszym hopie się ustabilizował ale pojawiają się skoki opóźnienia na 3 i 2 hopie. Jakiego rodzaju masz neta, po wifi, kablu ?

XandriX
komentarz
komentarz (edytowane)

WIFI, ale to jest tak, że jest przez pewien okres dobrze a później są skoki...

Edytowane przez XandriX
MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Skoki ping na dalszych hopach, niestabilna szybkość łącza, to może świadczyć, że coś jest nie tak z siecią twojego dostawcy. Oczywiście, wszystkie testy robiłeś gdy nikt inny nie korzystał z neta, ani nic innego nie pobierałeś.

XandriX
komentarz
komentarz

no tak. nikt z niczego nie korzystał. wszystko było wyłączone. Dostawca prosi, żebym sprawdził internet na kablu. Niestety takiej możliwości nie ma. Powinienem zaryzykować i powiedzieć, że sprawdziłem i jest lipa ? ;p

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Dostawca stawia na to, że problem występuje pomiędzy twoim kompem a routerem, spowodowany niską siłą sygnału wifi. Jeśli masz PC to powinieneś mieć zwykłą kartę sieciową. Kabel typu skrętka kosztuje kilka euro, może lepiej wydaj je by mieć spokój. W norweskim sklepie komputerowym daj kartkę z takim napisem: 10m x cat5e UTP.  Powinni zjażyć o co chodzi.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.