x-kom hosting

Dołożenie pamięci RAM

AC3
utworzono
utworzono

Witam!

 

Mam prośbę o pomoc w doborze pamięci RAM - albo dołożenie nowych kostek, albo wymiana istniejących.

W chwili obecnej mam pamięć jak w złączniku Pamięć RAM (zajęte są dwa sloty 1 i 3 z posiadanych 4), a płytę jak w złączniku Plyta_gl. 

Jest strasznie dużo typów i rozwiązań i trochę się w tym gubię - więc bardzo proszę o podpowiedz...

 

 

Pamięć_RAM.JPG

Plyta_gl.JPG

Youki
komentarz
komentarz

Ile chcesz RAM dołożyć, do czego ten PC Ci służy?

AC3
komentarz
komentarz

Głównie do pracy z oprogramowaniem Cad. Do tego natomiast z reguły chodzi program pocztowy, przeglądarka, jakieś pdf-fy, word i excell w tle. 

Używałam programu Wise Memory Optimzer i czasem wyrzuca mi komunikaty ostrzegawcze typu "zostało 600 MB pamięci RAM", a sprzęt wyraźnie zwalnia. 

Chciałbym dołożyć co najmniej drugie 8GB (łącznie będzie 16 GB) lub jeżeli cena nie będzie zabójcza i wg. porad będzie warto to i 32. Ewentualnie może wymienić na jakąś wydajniejszą?

 

Dzięki.

Youki
komentarz
komentarz

Dokup najtańsze 2x8 GB 1600 MHz CL9 lub CL10 DDR3 1.5V Non-ECC DIMM kostki do obecnej i tyle.

Youki
komentarz
komentarz

Tak.

Teoretycznie nie powinno być problemów.

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.