x-kom hosting

Komputer nie właczą się na 1 slocie ram.

KalahariQ
utworzono
utworzono

Witam otóż mój problem jest taki że komputer wcześniej działał na 2 kościach ram ( 4 gb i 2 gb) moja płyta na ram ma tylko 2 wejścia . Otóż komputer dawno był nie urzywany z powodu że miał jakąś awarie ( poszedł ta puszka zasilająca), myślałem że to problem z Biosem ( z tego powodu  ze mało wtedy wiedziałem, dosłownie mówiąc byłem w tym temacie zielony) więc go zresetowałem przez wyjęcie bateryjki, po wymianie zasilacza komputer nie chciał się włączyć , załańczały się wentylatorki na ok 10s. i tak cały czas, monitor nawet się nie uruchamiał , gdy wyjąłem 2 gb to wszystko okej , myślem że ram jest uszkodzony ale 4 gb też nie chce działać , a w 2 wejściu(tym sprawnym) działają bez problemowo obie.Dodam że oba ramy są DDR3 jednak innej firmy, ale wcześniej wszystko działało jak należy.Czy jest możliwośc że przez awarie zasilacza poszło 1 wejście??

Dane komputera :

-Płyta główna:Asrock H61M-VG3

-Procesor Intel core i3-3220

Karta graficzna:Geforce gt 610 ma 2 gb

-WIndows 7 64 bitowy

Mateusz123456789
komentarz
komentarz

miałem ten sam problem w moim laptopie (Asus rog gl552v) nie chciał się uruchomić chodziły wentylatory i mrugała kontrolka od baterii i kiedy przełożyłem Ram z jednego wejścia na drugie to odpalił bez problemów. więc możliwe że wejście zostało uszkodzone.

 

KalahariQ
komentarz
komentarz

Jednak od czego :/ zasilacz nie spalił się tylko uszkodził( nie wiem dokładnie jak ). 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.