x-kom hosting

Więcej RAMu, niż płyta obsługuje

IViPer
utworzono
utworzono

Witam. Od jakiegoś czasu buduję komputer prawie gamingowy (o czym pisałem we wcześniejszych postach) i mam na razie 4 gb RAMu. Jak na komputer do "prawie gamingu" jest to no dosyć mało, lepiej 8 lub 16 gb, jednak moja płyta obsługuje tylko 4 gb (nie wiem jak z procesorem ale i tak go wymieniam). Co by się stało, gdybym dał np 8 gb? Komputer włączyłby się i działało, nie włączyłby się czy jak? (chodzi mi o konkretną reakcję np. włączyłby się ale nie działałby itp.)

Płyta: Gigabyte GA-G31M-S2L

Typ pamięci: DDr2

System: Win 7 Ultimate 64 bity

Youki
komentarz
komentarz

Zapewne brak obrazu, ewentualne problemy z stabilnością lub inne problemy.

Ten chipset nie obsługuję takich kostek.

Poza tym dokładanie RAM'u do tego mocno leciwego sprzętu i tak mija się z celem.

IViPer
komentarz
komentarz

Czyli to samo co uszkodzony RAM? (nie ma obrazu)

A gdybym zmienił system na 10? Słyszałem, że to też ma znaczenie.

franczakr
komentarz
komentarz

Różnie to bywa, ale jak płyta główna nie obsługuje więcej niż 4 GB RAM, to więcej nie będzie działać i koniec.

Może ci się komputer nie włączać, możesz dostać BSOD za kilka minut po włączeniu, może normalnie działać wykorzystując tyle RAM ile może.

 

Zresztą, jak wyżej kolega pisał to nie RAM trzeba dołożyć, tylko pasuje zebrać trochę $$$ i kupić nowy komputer, bo DDR2 to do kosza możesz teraz wrzucić.

Youki
komentarz
komentarz

System nie ma żadnego znaczenia.

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.