x-kom hosting

FX 6300 vs i5 2400

Mirot
utworzono
utworzono

Witam!

Który procesor jest bardziej opłacalny do gier. Używane można już znaleźć w podobnej cenie około 250 zł. 

cinomatic
komentarz
komentarz

Do gier z całą pewnością i5.

Jeżeli jeszcze nie zadecydowałeś to zastanów się nad i5-3470 który jest niewiele droższy.

Mirot
komentarz
komentarz

A jaka jest różnica w % wydajności fx 6300 i i5 2400?

Wiem że i5 3470 można już wyrwać za około 320zł ale zależy mi na w miarę taniej konfiguracji. 

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Przeciez w tym linku jest roznica w procentach dla prawie kazdej operacji.

Jak chcesz miec bardziej ogolne porownanie wpisz w google

Fx 6300 vs i5 2400 passmark

Wtedy pokaze ci sie na ktorym ogolnym miejscu jest kazdy z procesorow a to wiele mowi

Mirot
komentarz
komentarz

Mam jeszcze jedno pytanie czy jeśli mam zamiar podkręcać FXa to jest bardziej opłacalny? 

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Tak jak ci radzil cinomatic zastanow sie nad i5 3470 i daj sobie spokoj  tym amd. Gry raczej ne potrzebuja 6 rdzeni

rafalluz
komentarz
komentarz
18 minutes ago, Mirot said:

Mam jeszcze jedno pytanie czy jeśli mam zamiar podkręcać FXa to jest bardziej opłacalny? 

 

Nie bardzo, bo musiałbyś podkręcić do 5 GHz, by zbliżyć się do i5, a to oznacza drogą płytę + wyższe rachunki za prąd.

Mogeto
komentarz
komentarz

i lepsze są 4 prawdziwe rdzenie niż 6 udawanych przez budowę modułową

Mirot
komentarz
komentarz

Zauważyłem że za około 270 zł można kupić i7 860. Może one będzie bardziej opłacalny od tych wyżej wymienionych? 

rafalluz
komentarz
komentarz

W grach będzie gorszy od 2400, zrówna się po mocnym OC, czyli ta sama historia, co FX, a do tego płyty pod niego są już rzadkie i drogie.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.