x-kom hosting

Narzut sterownika na procesor

Mirot
utworzono
utworzono

Witam! 

Czy może mi ktoś jasno wytłumaczyć o co chodzi z tym narzutem sterownika na procesor? Słyszałem to już tyle razy o kartach graficznych od AMD, ale zawsze zastanawiałem się jaki ma to naprawdę wpływ i jak to działa.

Matematyk0
komentarz
komentarz

Chodzi o to, że sterowniki AMD obciążają procesor w większym stopniu niż sterowniki Nvidii, przez co im słabszy procesor, tym większa różnica wydajności karty graficznej, np. na i7 różnica będzie niezauważalna, ale na i3 czy Pentiumie - dobre kilka, kilkanaście klatek, czasami nawet idzie w -dziesiąt. W tym momencie to już prawie nie ma znaczenia - najlepiej widoczne to było ze dwa lata temu, od tamtej pory AMD wydało tyle poprawek sterowników, że obecnie są one stabilniejsze niż Nvidii, a narzutu praktycznie nie widać. Ale są ludzie na forach, którzy dalej twierdzą, że do kart AMD tylko najwydajniejsze procesory na rynku mają sens albo że ich karty/procesory mogą z powodzeniem zastępować ogrzewanie domu w zimie.

  • Dobra wypowiedź 1
Mirot
komentarz
komentarz

Wielkie dzięki za odpowiedź! Warto wzbogacać swoją wiedzę w dziedzinie komputerów :) 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.