x-kom hosting

piszczące cewki ASUS STRIX GTX1080 Ti OC

janek130987
utworzono
utworzono

Mam problem z piszczącymi cewkami w karcie ASUS STRIX GTX1080 Ti OC.

 

Posiadałem zasilacz Zasilacz SilentiumPC Vero M1 600W, sprawdziłem kartę na komputerze znajomego z zasilaczem be quiet dark power pro 10 750W i wszystko było ok nic nie piszczało. Zmieniłem więc zasilacz na be quiet dark power pro 11 850W lecz niestety problem nadal nie ustał, cewki ciągle piszczą. Moja płyta główna to asus maximus 6 gene, procesor i5 4690k podkręcony do 4,6 Ghz. Czy płyta może być powodem tego piszczenia? Z poprzednią kartą gtx 970 nie było żadnych problemów.

e-38
komentarz
komentarz

Większość GTX-ów piszczy. Mam drugą sztukę Pascala - i też piszczt (cicho bo cicho, ale zawsze). Można trochę wyciszyć piszczenie - włącz program MSI Kombustor z testem Lake of Titan - daj niską rozdzielczość (400x300) i niech karta pochodzi kilka godzin. Powinna się sporo wyciszyć.

slivero
komentarz
komentarz

Niestety taką sztukę trafiłeś. 

krzysiuus
komentarz
komentarz

Kurcze dziwne... wiele się słyszy o tych piszczących cewkach a mi odpukać jeszcze nigdy się taka karta nie trafiła a miałem już m.in 960gigabyte, 2x 1060gigabyte, 2x1070msi i w żadnej nic nie piszczało. 

janek130987
komentarz
komentarz

Tylko najdziwniejsze jest to że zamontowana w pc znajomego nie piszczy a u mnie piszczy... 

e-38
komentarz
komentarz

Może w innych aplikacjach sprawdzałeś? Cewki piszczą głównie przy generowaniu przez kartę graficzną dużej ilości klatek.

janek130987
komentarz
komentarz
9 godzin temu, e-38 napisał:

Może w innych aplikacjach sprawdzałeś? Cewki piszczą głównie przy generowaniu przez kartę graficzną dużej ilości klatek.

Piszczą nawet w windowsie 

 

e-38
komentarz
komentarz

Jak wsadzisz kartę do drugiego PCI-E jest to samo?

janek130987
komentarz
komentarz
6 godzin temu, e-38 napisał:

Jak wsadzisz kartę do drugiego PCI-E jest to samo?

Tak to samo. 

janek130987
komentarz
komentarz

Sprawdziłem ostatnio karte na jeszcze jednym komputerze i karta nie piszczała, zmieniłem płyte główną na taką jak ma znajomy u którego karta nie piszczała i nic nie pomogło. Jedyną rzeczą jakiej nie zmieniałem to procesor, czy to może być powód piszczenia? Bo już nie wiem co robić, na dwóch komputerach karta dzała normalnie a u mnie piszczy :(

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.