x-kom hosting

[2500 zł / 600 Euro] Laptop dla studenta z systemem (praca biurowa / filmy)

Ronid
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam szukam laptopa do pracy biurowej oraz przeglądania internetu i oglądania filmów. Ten laptop w żadnym wypadku nie będzie używany do grania i raczej częściej będzie stacjonarny (tj. wytrzymała bateria nie jest wymagana). Nie znam się na laptopach ale zależałoby mi na bardzo płynnej pracy, a więc jakiś dobry procesor. Ważne też by obudowa nie miała łatwo rwących się zawiasów, no i w miarę możliwości wyjmowana bateria. Poza tym powinien mieć zainstalowany Win 10.

Laptop będzie kupowany w Niemczech, najprawdopodobniej na Amazonie.

 

Tutaj propozycje:

Acer Aspire E 15 (E5 – 575 – 3992) (tutaj ponad budżet ale tylko ze względu na to, że wydaje się mieć bardzo dobry procesor)

https://www.amazon.de/Acer-E5-575-58Z2-Notebook-i5-6267U-QWERTZ-Layout/dp/B01N66IHSV/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1495709200&sr=8-1&keywords=acer%2Baspire%2Be15&th=1

 

Lenovo IdeaPad 110

https://www.amazon.de/Lenovo-ideapad-Notebook-i5-7200U-DVD-Brenner/dp/B01N9PTSIA/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1495720426&sr=8-4&keywords=Lenovo+IdeaPad+110

Edytowane przez Ronid

Youki
komentarz
komentarz
3 minuty temu, Ronid napisał:

zależałoby mi na bardzo płynnej pracy, a więc jakiś dobry procesor

I przede wszystkim SSD, bo jak kupisz coś z dobrym CPU, a standardowym, wolnym HDD to i tak nie będzie to odczucie takie jakie powinno być.

Poszukaj Dell Vostro 3568 z I5 7200U oraz dyskiem SSD jeśli jest dostępny.

  • Dobra wypowiedź 1
Ronid
komentarz
komentarz
2 minuty temu, Youki napisał:

I przede wszystkim SSD, bo jak kupisz coś z dobrym CPU, a standardowym, wolnym HDD to i tak nie będzie to odczucie takie jakie powinno być.

Poszukaj Dell Vostro 3568 z I5 7200U oraz dyskiem SSD jeśli jest dostępny.

Są, tylko cena o 100 Euro / ponad 400 zł wyższa, a na to sobie już nie pozwolę. Da się do tych SSD ewentualnie w przyszłości coś dołożyć?

 

Youki
komentarz
komentarz
9 minut temu, Ronid napisał:

Da się do tych SSD ewentualnie w przyszłości coś dołożyć?

W sensie?

Jeśli chodzi Ci o dodatkowy dysk to zależy od modelu laptopa. Generalnie na pewno nie będzie możliwości z HDD na złącze USB jako zewnętrzny dysk, a dwa dyski w środku to jak laptop ma złącze M.2

 

  • Dobra wypowiedź 1
Ronid
komentarz
komentarz
Teraz, Youki napisał:

W sensie?

Jeśli chodzi Ci o dodatkowy dysk to zależy od modelu laptopa. Generalnie na pewno nie będzie możliwości z HDD na złącze USB jako zewnętrzny dysk, a dwa dyski w środku to jak laptop ma złącze M.2

 

Właśnie o to mi chodziło, ok. Ten Dell Vostro 3568 kosztuje 690 Euro, co jest 90 ponad mój budżet najyższy możliwy budżet. Ale znalazłem taki Lenovo:

 

https://www.amazon.de/Lenovo-ideapad-Notebook-i5-7200U-DVD-Brenner/dp/B01M0Y63MV/ref=pd_cp_147_1?_encoding=UTF8&psc=1&refRID=Z5QJB3KC03TEQX3TDTPE

franczakr
komentarz
komentarz

Jeśli nie przeszkadza ci błyszcząca matryca i wystarczy ci 256 GB dysku to jest OK

  • Dobra wypowiedź 1
Ronid
komentarz
komentarz
9 minut temu, franczakr napisał:

Jeśli nie przeszkadza ci błyszcząca matryca i wystarczy ci 256 GB dysku to jest OK

Nie sprawdziłem, że błyszcząca, no z tym to tak średnio, ale 256 już w porządku. Nie wiem czy w ogóle jest na coś lepszego liczyć w tej cenie. Chyba, że ktoś ma jeszcze jakieś propozycje.

mobilek
komentarz
komentarz

Poszukaj jeszcze Asus Pro P2530 / P2540

  • Dobra wypowiedź 1
Ronid
komentarz
komentarz
14 minut temu, mobilek napisał:

Poszukaj jeszcze Asus Pro P2530 / P2540

Ok, a więc znalazłem te laptopy. I różnica jest rzędu 8 Euro / około 40 zł. Poza tym znalazłem P2530 bez systemu za 590 Euro. Czy różnica między procesorami jest w jakimś zauważalnym stopniu odczuwalna?

Youki
komentarz
komentarz

Nie. Przykładowo I5 7200U to tylko I5 6200U z kilkoma ficzerami oraz wyższym taktowaniem. Różnica nie jest duża.

  • Dobra wypowiedź 1
Ronid
komentarz
komentarz
1 minutę temu, Youki napisał:

Nie. Przykładowo I5 7200U to tylko I5 6200U z kilkoma ficzerami oraz wyższym taktowaniem. Różnica nie jest duża.

Ok, dzięki wielkie!

mobilek
komentarz
komentarz

Mają znacznie bardziej pojemne baterie od Vostro = dłuższy czas pracy na baterii a też 3 letnia gwarancję.

  • Dobra wypowiedź 1
Ronid
komentarz
komentarz
1 godzinę temu, mobilek napisał:

Mają znacznie bardziej pojemne baterie od Vostro = dłuższy czas pracy na baterii a też 3 letnia gwarancję.

Z tym, że laptop będzie używany głównie w domu, a na stronie sklepu w Niemczech jest tylko roczna gwarancja. No i cenowo jest też już różnica.

mobilek
komentarz
komentarz

Nie zapominaj też że w niemieckich sklepach laptopy mają inny układ klawiatury ;)

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.