x-kom hosting

Sony Vaio pcg61211

lobusiak
utworzono
utworzono

Witam. Chcę kupić jakiś laptop używany i trafiłem na ogłoszenie sony Vaio. Na zdjęciach widzę że jest to model pcg-61211 (naklejka na spodzie) a sprzedawca podaje następujące parametry:

Procesor i7 q720

Ram 8GB 

Grafika radeon HD 5400 z 2GB pamięci. 

No i tutaj mam pytanie do Forumowiczów, czy ktoś z Was spotkał się z taką konfiguracja tego laptopa? Szukałem w internecie ale do tego modelu nie mogę znaleźć nic o tym by był z takimi podzespołami. Tym bardziej cena jak na takie parametry chyba mała (750zł). W podobnych cenach są ale z procesorami i3, grafika 512MB i 4gb ramu. Aha i jeszcze nie mogę znaleźć nic o takiej grafice, jedyne co znalazłem że jest taka ale do komputerów stacjonarnych. Nie wiem czy to błąd czy niewiedza sprzedawcy a może faktycznie takie ma parametry ten laptop. Nie chciał bym się wygłupić a zależy mi na zakupie go, jeśli jest tak jak podaje sprzedawca. Proszę o pomoc jak ktoś się orientuje w tych modelach.

Youki
komentarz
komentarz

A do czego ma Ci ten laptop służyć?

47 minut temu, lobusiak napisał:

grafika 512MB

Ilość pamięci vRAM nie jest wyznacznikiem wydajności.


Możliwe, że CPU został wymieniony z I3 we własnym zakresie.

 

lobusiak
komentarz
komentarz

Do zwykłego użytku domowego. 

Co do tego co zacytowales to tylko podałem jako różnice między tym co znalazłem o tym modelu a tym co było podane  w ogloszeniu. Przyjmijmy że procesor został wymieniony, no ale ta grafika? Są takie radeony hd5400 montowane w laptopach?

Youki
komentarz
komentarz

5400 to seria, tam jest 5450 albo 5470. ;)

Jeśli nie zależy Ci na grach to w tej cenie wolałbym poszukać na licytacji poleasingowego ThinkPad T530/L530 Dell E5430 z I5 3XXXM.

lobusiak
komentarz
komentarz

Ten laptop jednak nie mial paramtrow takich jak podawal sprzedawca.

Idac za rada Youki natrafilem na laptop poleasingowy lenovo W510 za 950zl. Parametry jego to:

Procesor i7 820qm

15,6 full hd 1920 x 1080

Ram 8gb

Dysk Ssd 256gb

Karta Quadro Fx 1800 1gb ddr5 128bit

Lub tanszy, 680zl, Lenovo t510 ktory by mi bardziej pasowal z racji na cene. Jego parametry to:

Procesor i7 m620 arrandale

15,6 1920 x 1080 

Ram 8gb

Nvidia nvs 3100m

Dysk 128gb ssd lub hdd 500gb i wtedy cena 550zl co by mi jeszcze lepiej pasowalo:)

 

Czy te laptopy w tych cenach sa warte uwagi?

Youki
komentarz
komentarz

Za 700-800 zł można dostać nowszego Thinkpada T430/L430 z I5 3XXX oraz dyskiem SSD 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.