x-kom hosting

Artefakty i brak sterowników

Dey23
utworzono
utworzono

Witam,

Mój zestaw to:

Ram 2x GR800D2

Zasilacz cube max 500w

Dysk Blue caviar 1T

Płyta główna supermicro c2sbpm-q

Procesor intel core 2 quad q6600

Grafika nvidia 9600 gt

 

Wymieniłem ostatnio płytę główna wraz z procesorem, bo nie wykrywalo mi dysku na starej płycie. Od czasu wymiany nawet w przeglądarce i pulpicie wyłącza mi sie ekran na 2 sekundy, po czym wyskakuje komunikat, ze strownik przestał działać ale odzyskał sprawność. Jest tak bardzo czesto. Jeżeli chce włączyć grę to sie crashuje od razu albo po chwili występują dziwne zjawiska lub artefakty i crashuje grę/blue scrn. Sterowniki sa najnowsze, na innym dysku ten sam problem. Obnizalem parametry w msi afterburnerze, problem nadal występował. Czy grafika jest do wymiany? (Jak widać po zestawie jest to dość budżetowy zestaw, ale zalezy mi zeby podziałał jeszcze pół roku.)

Youki
komentarz
komentarz

BIOS aktualny i na domyślnych ustawieniach?

Pokaż jeszcze temperatury GPU w spoczynku za pomocą programu HWmonitor.

cubeaim
komentarz
komentarz

W razie czego jakby grafika już nie chciała pracować to za około stówkę kupisz nowszą wydajniejszą używaną.

9600GT już najlepsze lata ma za sobą.

e-38
komentarz
komentarz

Pierwsze to karta graficzna. Drugie - zasilacz.

Dey23
komentarz
komentarz

Mała zmiana. Komputer uruchomił się w trybie awaryjnym normalnie. Nie ma problemów ze sterownikami ekranu, problem taki ze i internetu nawet nie mam. Czy jeżeli działa w awaryjnym normalnie to mogę wykluczyć zepsucie grafiki?

bemol911
komentarz
komentarz
10 minut temu, Dey23 napisał:

Czy jeżeli działa w awaryjnym normalnie to mogę wykluczyć zepsucie grafiki?

 

Nie.

Dey23
komentarz
komentarz

Biosu nie dotykalem od momentu zakupu. Na początku był problem z włączeniem go ale wszystko sie naprawiło po zmianie daty w biosie. Nic nie jestem w stanie pobrać bo wyłącza sie sterownik zbyt czesto. Bios to Phoenix version 2.00

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.