x-kom hosting

Po włożeniu karty GTX 1050Ti, komputer startuje 5 minut, zamyka w 2

kama-21
utworzono
utworzono

Cześć!

Na początek konfiguracja:

CPU: i5 3470

Mobo: Asrock b75 pro3m

GPU: asus gtx 750ti --> palit gtx 1050ti

Zasilacz: Chieftec 550w

Ram: 2x4gb od kingstona

System: win 10 pro

 

Problem jest taki, że do dzisiaj komputer działał super, uruchamiał się w kilka sekund dzięki ssd. Ale gdy tylko wsadzilem gtx 1050Ti coś mu się nagle stało... Włącza się z 5 minut, zamyka moze w 2min. Jak już się uruchomi to z kolei trzeba poczekać ze 2 min aż myszka zaskoczy, bo jej w ogóle nie widać. Wróciłem do starej grafiki, ale problem pozostał ten sam :/

Do tej pory próbowałem uaktualnić

sterowniki, przywrócić ustawienia systemu a nawet postawic windows na nowo. Nic nie pomaga. Czytałem trochę na necie i jedyne co znalazłem to upgrade BIOSu.

Ale niesie czy to faktycznie ma sens?

 Dlatego najpierw pisze tu. Może ktoś podsunie mi lepsze rozwiązanie (szczerze mówiąc trochę cykam się tego upgrade BIOSu) :P

Youki
komentarz
komentarz

Zacznij od aktualizacji BIOS, sprawdzałeś działanie GPU na innym PC?

e-38
komentarz
komentarz

Zanim zmienisz bios - resetowałeś go po zmianie grafiki?

kama-21
komentarz
komentarz

Oczywiscie komputer resetowalem. Na innym pc nie próbowałem tej grafiki, ale za bardzo nie mam możliwości :/

 

Czyli co, jest możliwe że to wina BIOS??

Zawsze myślałem, że jeśli chodzi o grafike, to nie ma on nic do rzeczy...

e-38
komentarz
komentarz

Nie reset komputera tylko biosu.

kama-21
komentarz
komentarz

Właśnie zrobiłem ten reset. Z początku komputer nie mógł wystartowac bo niby się włączył ale po kilku sekundach gasł... I tak ze 3 razy. Teraz juz uruchamia się normalnie, z tym że problem pozostał...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.