x-kom hosting

Brak przełączania między kartami graficznymi w laptopie

Remiasz
utworzono
utworzono

Hej,
 

Wiem, że takich tematów były dziesiątki o ile nie setki, wiem bo dzisiaj przeczytałem podobną ilość zarówno w polskim jak i angielskim internecie, w poszukiwaniu pomocy. Ale od początku, kupiłem wczoraj Lenovo Z51-70 z Intel Core-i5 5200U z (niestety) Windows 10 oraz dwiema kartami graficznymi: zintegrowaną Intel HD graphics 5500 oraz dedykowaną AMD Radeon R9 M375. Zauważyłem, że jak u wielu innych użytkowników takiego rozwiązania, karty graficzne nie przełączają się między sobą ni to automatycznie, ni pod wpływem wielu starań i prób (sprawdzam czy działa karta graficzna w AMD System Monitor). Próbowałem już chyba wszystkiego, aktualizacje sterowników, patche, przełączanie w AMD Catalyst Control Centre, dodawanie w nim gier itd. Czy jest na forum osoba która też miała podobny problem i rozwiązała go? Byłbym niezmiernie wdzięczny za jakieś nowe wskazówki, rozwiązania, jakąkolwiek pomoc, bo zaczynam już powoli tracić nadzieję, a troche mi głupio, że wydałem dodatkową kasę na dodatkową kartę, której nie jestem w stanie używać...

Dziękuję z góry za odpowiedź i liczę na wasz geniusz w rozwiązaniu sprawy ;)

a602820922
komentarz
komentarz

A w jakim sensie ty chcesz używać tej drugiej dodatkowej karty tak naprawdę używasz tylko jedną kartę graficzną Chyba że masz podłączony dodatkowy monitor zewnętrzny

Sent from my SM-N920F using Tapatalk

Chyba trochę źle się wyraziłem chodzi o to że standardowo domyślnie używasz karty graficznej AMD Radeon jeżeli są poprawnie wszystkie aktualne sterowniki zainstalowane

Sent from my SM-N920F using Tapatalk

Remiasz
komentarz
komentarz

Dzięki za odpowiedź.
Chcę używać jej zamiast, nie dodatkowo. A domyślnie, przynajmniej tak jest u mnie, aktualnie używać mogę jedynie Intela - nie jestem w stanie przełączyć się na AMD

a602820922
komentarz
komentarz

Wstaw fotkę z menadżera urządzeń

Sent from my SM-N920F using Tapatalk

Remiasz
komentarz
komentarz

Za dużo się z niego nie odczytacie raczej, tyle co powiedziałem. Ale dzięki za zajęcie się sprawą. 

P.S. Na górze pisałem że AMD Catalyst Control Centre, a potem zorientowałem się że przy nowych sterownikach wygląda to bardzo podobnie ale już się tak nie nazywa. To tak gwoli ścisłości.

mu.jpg

a602820922
komentarz
komentarz

Domyślnie używasz karty graficzne od AMD

Sent from my SM-N920F using Tapatalk

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.