x-kom hosting

Wiatrak, który jest na radiatorze nie kręci się. Po restarcie próbuje

matik105
utworzono
utworzono

Witam 

Dzisiaj jak zwykle włączyłem komputer i postanowiłem zagrać w grę .Odczułem duży spadek FPS i zdziwiłem się, spojrzałem przez szybkę w obudowie i zobaczyłem, że wiatrak, który jest na radiatorze nie kręci się, przestraszyłem się i wyłączyłem komputer. Ściągnąłem obudowę , wyłączyłem zasilanie i myślałem, że kabel się poluzowane. Jednak to nie było to, ponieważ przy włączeniu drugi raz  komputera, wiatrak próbował się kręcić i wygladało to "tak jak by mógł a nie chciał". Dodam, że wszystkie inne wiatraki działały tylko ten "najważniejszy" od radiatora nie działał ciągle. Czasami przy kolejnych próbach restartowania komputera jak ręką zakręciłem wiatrak to jak by na chwilę się włączył i działał, potem obroty spadały i nie dało rady już 2 raz popchać go żeby zaś się włączył . Czasami przy restarcie tego komputera wiatrak działał na chwile i tak samo potem było brak reakcji z jego strony. Czasem przez około 2 minuty działa, ale to wygląda tak że pracuje raz na wysokich obrotach, potem spadają obroty ledwo się kręci potem zaś duże obroty i znowu powoli spadają i w końcu ponownie brak reakcji ze strony wiatraka. Wyczyściłem Radiator z kurzu ,wiatrak tak samo na dodatek profilaktycznie rozkręciłem zasilacz (i tak nie miałem już gwarancji na niego) był bardzo zakurzony, więc również go wyczyściłem .Cały komputer wyczyściłem z kurzu a wiatrak nadal nie działa poprawnie. Dodam, że z tyłu obudowy mam pokrętło do regulacji obrotów, ale ono wcale nie reaguje. Wiatrak działa jak mu się podoba z obrotami . Przez 2 ostatnie tygodnie wyskakiwały mi bluescreeny oraz czasami komputer po prostu się zawiesił, klawiatura i myszka odłączały się i trzeba było  restartować komputer . Czasami 2-3 bluescreeny na dzień wyskakiwały a następnego dnia potrafiło wszystko dobrze chodzić a  za 2 dni zaś 2 bluescreeny albo komputer się zawiesił czasami przy zawieszeniu się komputera i restarcie Bios wydawał dziwne dźwięki, nie były to normalne sygnały tylko nie wiem jakby ciąg jakiś dźwięków , sygnałów.

Zasilacz jaki posiadam to : Tagan 500W 

Specyfikacje mojego komputera to :

Intel Core i5 750 @ 2.67GHz   Lynnfield 45nm Technology
 RAM 8,00GB Dual-Channel DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Motherboard Gigabyte Technology Co. Ltd. P55-US3L (Socket 1156)  
Graphics 2047MB NVIDIA GeForce GTX 670 (Gigabyte)    
Storage 465GB SAMSUNG HD502HJ ATA Device (SATA)    
Optical DrivesHL-DT-ST DVDRAM GH22LS50 ATA Device
Audio Realtek High Definition Audio 

 

Proszę o pomoc,nie mam pojęcia co może być nie tak . Może wiatrak do wymiany ? Ale z dnia na dzień by się zepsuł?  Albo po prostu zasilacz kijowy? 

 

Youki
komentarz
komentarz
2 godziny temu, matik105 napisał:

Może wiatrak do wymiany ?

Tak.

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.