x-kom hosting

Mysz i klawiatura nie działają, monitor LG przechodzi w tryb oszczędny

kobav96
utworzono
utworzono

Cześć wszystkim. Jestem właśnie po wymianie płyty głównej, karty graficznej, zasilacza i obudowy. Ze starego komputera został tylko dysk twardy i stacja dysków DVD. Wszystko podłączyłem jak należy, odpalam komputer i tu pojawia się problem. Mysz i klawiatura w ogóle nie reagują (nie świecą się), a monitor LG przechodzi w tryb oszczędny. W związku z tym nic nie mogę zrobić, nie ma BIOSu, nie ma niczego. W obudowie  wszystko chodzi jak należy. Diody LED na karcie graficznej świecą się, tak samo na pamięci RAM. Wszystkie wiatraki  pracują,  również ten od towera chłodzącego procesor. Przy włączaniu komputera słychać charakterystyczny BIP, a później głośniczek już milczy. Na dysku twardym znajduje się stary system, pełen śmieci, ze sterownikami do starego GPU i CPU. Chciałem go sformatować, ale dopiero po odpaleniu i przerzuceniu tego co potrzebuję na pendrive'a. Dodam, że ten problem wystąpił jakieś 6-7 lat temu przy pierwszym składanym komputerze. Rozwiązał go facet ze sklepu. Przyjechał, coś tam zrobił w 5 minut i pojechał. Niestety nie wiem co zrobił, a szkoda.. Na usprawiedliwienie dodam, że byłem wtedy dzieciakiem ;)   Próbowałem resetu BIOSu, odpinania dysku, przekładania pamięci RAM do innych slotów, podłączania klawiatury i myszki do wejść z przodu obudowy... Jeśli ktoś jest w stanie mi pomóc to będę dozgonnie wdzięczny. Niżej podam specyfikację mojego sprzętu: 

GPU: MSI GeForce GTX 1070 GAMING Z o
CPU: Intel Core i5-4690K
Płyta główna: MSI Z87-G43
Zasilacz: SilentiumPC Vero M1 600W

e-38
komentarz
komentarz

W ogóle nie masz obrazu po włączeniu? Wymieniłeś części na nowe czy używane? Jakie masz pamięci? Próbowałeś innej karty graficznej?

 

Wyciągnij kartę graficzną, podłącz monitor do wyjścia HDMI w płycie głównej (będzie działać zintegrowana grafika w procesorze).

kobav96
komentarz
komentarz (edytowane)

W ogóle nie ma obrazu. Przy połączeniu kablem DVI-D wyskakuje raz komunikat "tryb oszczędny" i monitor się usypia. Wyjąłem kartę graficzną i podpiąłem kabel pod kartę zintegrowaną lecz jest ta sama bajka. Kupiłem też kabel HDMI żeby sprawdzić czy tu może nie leży wina. Niestety jedyne co się zmienia to zamiast "tryb oszczędny" ciągle na monitorze miga komunikat "brak sygnału". Wyjąłem też dysk po czym odpaliłem komputer, ale nic to nie dało. Karta graficzna, zasilacz są nowiutkie. Płyta główna można powiedzieć, że jest nowa. Przybliżę sytuację: kiedyś ją kupiłem, ale przy montażu nie zauważyłem jednego kołka w obudowie, który nieprawdopodobnej ją dotykał. Nie muszę chyba mówić co to oznaczało. Płytę odesłałem na gwarancję, ale nie mogłem czekać miesiąca na chociażby odpowiedź, że nic z tym nie zrobią (bo tak to wygląda w pewnym sklepie internetowym na literę "m"....). Kupiłem więc nową, inną. Przy jej montażu komputer przynajmniej włączył się lecz też było tak, że monitor nie reagował. Przyjechał więc serwisant z bliskiego sklepu, coś tam zrobił i przy ponownym uruchomieniu wszystko się normalnie włączyło. Pamięć RAM to PC3-10660(10666) 1333MHz C9 DRAGON RAM SINGLE CHANNEL

Edit: Wyjąłem kość RAM i odpaliłem komputer. Uslyszałem 3 razy głośne "BIP". Można więc chyba wykluczyć niesprawną płytę, prawda?

Edytowane przez kobav96
e-38
komentarz
komentarz

Napisałeś, że przekładałeś pamięć do innych slotów - a innej sztuki próbowałeś?

kobav96
komentarz
komentarz

Nie próbowałem. Póki co czekam na serwisanta i zobaczymy co z tego wyniknie.

kobav96
komentarz
komentarz (edytowane)

Dobra, jestem po wizycie. Całkiem prawdopodobne jest, że winowajcą wszystkiego jest kość RAM. Serwisant powiedział, że płyta główna ją "widzi", ale dlatego, że jest zepsuta to stąd problemy z monitorem itd. W poniedziałek powinienem mieć nowe. Zamontuję i dam znać czy coś to dało. 

Edytowane przez kobav96

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.