x-kom hosting

Nagle pojawił się żółty obraz, zawiesił się, trzeba było zrestartować

qxiloy
utworzono
utworzono

18644708_1545148315560391_364789277_n.jpg

#edit coś nie mogę napisać w jednej wiadomości, więc piszę tu.

Grałem w grę, nic nie grzebałem w PC ostatnio. Nagle pojawił się żółty obraz, zawiesił się, trzeba było zrestartować, lecz po restarcie nie odpalił się, czarny ekran, dioda monitora świeciła jakby był włączony, po wyłączeniu i włączeniu monitora pokazuje brak sygnału. Uznałem, że padła karta graficzna, gdyż podłączyłem pod zintegrowaną wczoraj, dzisiaj grając ta sama sytuacja, obraz jak na powyżej załączonym jpgu. Uznałem, że to niemożliwe ,żeby grafika z płycie siadła na następny dzień. Po restarcie komputer zaczynał kręcić, ale nie było obrazu, po 5 sekundach się wyłączał i zaraz sam włączał i tak w kółko. Spróbowąłem wyciągnąć jedną kość RAMu, podzialało, włączył się na zintegorwanej. Zacząłem sprawdzać drugi ram osobno, odpalił też, wsadziłem obydwa i wtedy też normalnie odpalił (wcześniej nie odpalał i się wyłączał). I teraz moje pytanie.. czy karta siadła czy może przyczyna być gdzie indziej? Od razu mówię że nie mam jak pójść do serwisu ,ani sprawdzić na innym komputerze bo aktualnie mieszkam w Niemczech. Karta graficzna Radeon HD7850 od Sapphire

Cesash
komentarz
komentarz

Podłącz kabel od karty graficznej pod zintegrowaną z monitorem, jeśli obraz  będzie działać normalnie znaczy że coś dolega karcie, ale to się jeszcze sprawdzi. Na chwile obecną zrób to co mówiłem.

qxiloy
komentarz
komentarz
13 minut temu, Cesash napisał:

Podłącz kabel od karty graficznej pod zintegrowaną z monitorem, jeśli obraz  będzie działać normalnie znaczy że coś dolega karcie, ale to się jeszcze sprawdzi. Na chwile obecną zrób to co mówiłem.

Przepraszam, możnaby trochę jaśniej? Mowa o kablu PCI-E od zasilacza? Jeśli tak to gdzie go podpiąć? 

Cesash
komentarz
komentarz

Na integrze normalnie działa? W dużym stopniu możliwe, że karta. Podaj markę i model zasilacza, oraz możesz jeszcze spróbować przeprowadzić reinstal sterowników w trybie awaryjnym i zainstalować na nowo ( do karty graficznej), ale małe szanse że to ich wina.

Niech jeszcze ktoś obeznany w tej dziedzinie się wypowie, ale jeśli nic nie przyniesie efektów stawiam, że polecą spróbować piekarnik.

Mimo wszystko podaj zasilacz, spróbuj sterowniki zrobić od nowa programem DDU w trybie awaryjnym i następnie zaczekaj na komentarz bardziej doświadczonych osób.

qxiloy
komentarz
komentarz
1 minutę temu, Cesash napisał:

Na integrze normalnie działa? W dużym stopniu możliwe, że karta. Podaj markę i model zasilacza, oraz możesz jeszcze spróbować przeprowadzić reinstal sterowników w trybie awaryjnym i zainstalować na nowo ( do karty graficznej), ale małe szanse że to ich wina.

Niech jeszcze ktoś obeznany w tej dziedzinie się wypowie, ale jeśli nic nie przyniesie efektów stawiam, że polecą spróbować piekarnik.

Mimo wszystko podaj zasilacz, spróbuj sterowniki zrobić od nowa programem DDU w trybie awaryjnym i następnie zaczekaj na komentarz bardziej doświadczonych osób.

Ma Integrze działało normalnie, ale pojawiła się taka sama sytuacja, tylko że później nie odpalal, wyłączal się co 5 sekund i wlaczal sam, w trybie przywracania nie mogę cofnąć do czasu gdy działała, pokazuje mi 4 aktualizacje krytyczne dziś i wczoraj, myślałem że może to. Na karcie nie mogę odpalić awaryjnego raczej, bo cały czas czarny ekran. Zasilacz XFX PRO550W, model :xps-550w-sew. Z tym podłączeniem kabla od karty pod Integre to dalej nie wiem za bardzo co i jak. 

Cesash
komentarz
komentarz

Z tymi kablami to zamieszałem, chodziło mi o podłączenie się pod integre tylko :V  Dziwna sprawa, że pod karta zintegrowaną zaczyna się resetować samoistnie. Zasilacz niby jest ok, karta nie powinna mieć z nim problemów.

 

No tak jak mówiłem musisz poczekać na kogoś bardziej doświadczonego, najpewniej będą w godzinach południowych.

 

Widziałem, że też trochę bawiłeś się RAM'em, spróbuj kostki zamienić miejscami ( upewnij się również że są w odpowiednim miejscu jeśli masz dual channel ), dopnij wszystkie kable zasilania i może spójrz czy godzina Ci się nie zmieniła w systemie ( sprawdzam tylko czy z bateria na płycie wszystko ok )

qxiloy
komentarz
komentarz
1 minutę temu, Cesash napisał:

Z tymi kablami to zamieszałem, chodziło mi o podłączenie się pod integre tylko :V  Dziwna sprawa, że pod karta zintegrowaną zaczyna się resetować samoistnie. Zasilacz niby jest ok, karta nie powinna mieć z nim problemów.

 

No tak jak mówiłem musisz poczekać na kogoś bardziej doświadczonego, najpewniej będą w godzinach południowych.

 

Widziałem, że też trochę bawiłeś się RAM'em, spróbuj kostki zamienić miejscami ( upewnij się również że są w odpowiednim miejscu jeśli masz dual channel ), dopnij wszystkie kable zasilania i może spójrz czy godzina Ci się nie zmieniła w systemie ( sprawdzam tylko czy z bateria na płycie wszystko ok )

Znaczy na zintegrowanej teraz działa normalnie, ale to resetowanie miało miejsce po tym obrazie i zawieszeniu się, jak odpaliłem na jednym ramie to się włączył normalnie na Integrze, na drugim osobno też, później na oby dwóch również, czyli tak samo jak gdy nie chciało się włączyć. Ram siedzi dobrze i są dwa wejścia i dwa sloty, więc niby jest ok, poza tym każdy osobno też uciagnal Integre. Najbardziej mnie zastanawia jednak to że ni stąd ni z dupy stało się to samo z Integra co z normalną karta. Aktualnie siedzę na Integrze bo na tamtej niestety nie odpala i godzina niby ok jest, zobaczymy czy ktoś inny ma jakiś pomysł jeszcze 

qxiloy
komentarz
komentarz

#up

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.