x-kom hosting

Laptop wyłącza się w kliencie aktualizacji LoLa, łączeniu na serwer CS

kevin60
utworzono
utworzono

Witam, otoż mam problem. Mój nowy(używany) laptop wyłącza się po paru minutach po włączaniu np. Klienta aktualizującego grę(LoL - nawet przy samym kliencie temp dochodzi do 80 stopni) czy tez dołączeniu na serwer(csgo).

Sprawdzałem temperatury i CPU to jakies 83stopnie, GPU też w tych okolicach programem HWMonitor. Wyczyściłem cały komputer z FSRT i AdwCleaner, bo myślałem że to jakiś program, proces ale okazuje się że nie. Myślałem też że maksymalna wartość temp. proc jest za niska, ale mam BIOS Insydeh20 i nie ma tam możliwości ani sprawdzenia temp, a tym bardziej ustawienia wiatraków, ani maksymalnej temperatury...

 

Czy jest możliwość że po wgraniu W10(wczesniej W7 mial) coś jest nie tak i się nagle wyłącza? Jak ustawić max. temp, gdy nie mam takich opcji w biosie?

Bez stresu ma 60-65stopni. A może to wina GPU, i nie zainstalowałem czegoś do obsługi gier/programów.. sam nie wiem..może płyta główna?. Proszę o pomoc.

 

Toshiba L755, I7-2670qm, gt525m, 4gb ram, W10. Wcześniej miałem HP i temp przy gierkach do 95stopni dochodziły i nic się nie działo.

Pozdrawiam!

e-38
komentarz
komentarz

Przecież sam napisałeś, że masz za wysokie temperatury: "nawet przy samym kliencie temp dochodzi do 80 stopni) czy tez dołączeniu na serwer(csgo).".

  • Dobra wypowiedź 1
kevin60
komentarz
komentarz (edytowane)

Mam przy tych aplilacjach po 80stopni cpu i gpu a to nie są wysokie temp jak na laptopa, kiedy na hp do 95 moglem cisnąć, a na stronie intela jest napisane że do 100 wytrzyma.

 

To jest wina czego innego temperatury jednak są okej. Zauważyłem że gdy w panelu sterowania nVidia tym suwakiem dałem wydajność a NIE jakość to na razie się nie wyłączył jeszcze.

Ale powiedzmy ze chce jakość i nie chce żeby laptop się wyłączał

 

Dalej prosze o pomoc, Pozdrawiam

PS. Cos nie moge odpowiedziec na komputerze, moge tylko wstawić załącznik, ale nie odpowiedzieć.

Edytowane przez kevin60
e-38
komentarz
komentarz

No ale 80C (nie wiem czego to temperatura) masz bez obciążenia. Jakie masz temperatury pod obciążeniem?

 

95C to i tak za dużo (mowa o HP), a to że Intel napisze 100C - fajnie. Oprócz procesora jest jeszcze płyta główna, socket (który też wtedy ma bardzo wysoką temperaturę) i płyta główna z czipsetem.

  • Dobra wypowiedź 1
kevin60
komentarz
komentarz

Zmieniłem w opcjach nVidia (panel ustawień) żeby była wydajność kosztem jakości i już wszystko gra :) - To info dla innych, może się przyda. Pozdrawiam i dzięki, można zamknąć.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.