x-kom hosting

Problem z Internetem po instalacji Windows XP

Ibr0x
utworzono
utworzono

Witam, zainstalowałem Windows XP pro SP3 na swoim laptopie, teraz mam problem. Nie mam możliwości podlączenia do sieci, a w menedżerze urządzeń w zakładce karty sieciowe pojawia się karta sieciowa 1394. Co musze zrobić, aby podłaczyć się z routerem wifi będącym w moim domu?

Laptop Toshiba Satellite p100, Płyta główna toshiba satellite p100 (pspa3e) Proszę o pomoc.

20170522_180031.jpg

20170522_180041.jpg

Ibr0x
komentarz
komentarz
24 minutes ago, Dark_Moon said:

Zainstaluj brakujące sterowniki

http://support.toshiba.com/support/modelHome?freeText=1367237&osId=50

Możesz tam w wyszukiwaniu wpisać twój numer seryjny dla pewności czy to twój model

 

A dokładniej powiesz mi jakie, jestem w tym kompletnie niezorientowany w tych sprawach :\

 

 

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Najlepiej wszystkie. Zaznacz Drivers i ściągnij i zainstaluj to wszystko

 

Conexant Sound Driver for Windows XP Version 3.44.0.0

nVidia Display Driver for Windows XP

Bluetooth Stack for Windows by Toshiba

CIR SMSC Driver and Toshiba Remote Control Media Launch Application for WinXP

 

Ibr0x
komentarz
komentarz
8 minutes ago, Dark_Moon said:

Najlepiej wszystkie. Zaznacz Drivers i ściągnij i zainstaluj to wszystko

 

Conexant Sound Driver for Windows XP Version 3.44.0.0

nVidia Display Driver for Windows XP

Bluetooth Stack for Windows by Toshiba

CIR SMSC Driver and Toshiba Remote Control Media Launch Application for WinXP

 

Gdy wpisuje numer seryjny wyskakuje mi błąd, a takiego modelu jak u mnie nie ma na stronie. O co może chodzić? ...

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Upewnij się, ze wpisujesz właściwy numer (serial number) i spróbuj go wpisać na tej stronie

http://support.toshiba.com/drivers

 

nr.png.2821989bb61268bc82ceb5d80c70c66b.png

To naklejka z laptopa na spodzie obudowy

Ibr0x
komentarz
komentarz
45 minutes ago, Dark_Moon said:

Upewnij się, ze wpisujesz właściwy numer (serial number) i spróbuj go wpisać na tej stronie

http://support.toshiba.com/drivers

 

nr.png.2821989bb61268bc82ceb5d80c70c66b.png

To naklejka z laptopa na spodzie obudowy

Przepisuje dokładnie to co powinienem, nie znajduje mojego laptopa. Numer seryjny to 56079959W 

Ta.png

Dark_Moon
komentarz
komentarz

No tak. Niektórzy producenci robią wszystko abyś spędził na ich stronie pół dnia.

Znalazłem ten model na polskiej stronie, taki numer seryjny był w Polsce a na stronie USA już go nie znajduje. Na tej stronie wpisz numer seryjny to ci znajdzie

http://www.toshiba.pl/support/my-product/laptops/

Numer seryjny pokaże się tam tam gdzie dałem tą czerwoną kreskę

Nr2.png.924edf196ecd8af2652f574cebcbc13d.png

 

Dalej przejdź do Pobierz sterowniki

i będę po kolei dopisywał jakie, bo to też jest utrudnione przez Toshiba albo ja się nie znam

Zaznacz Windows XP w pierwszej rubryce a jako pierwszy Display driver

Potem kliknij Wyszukaj

Jeszcze zaznacz tam kraj Polska

Ibr0x
komentarz
komentarz

Dobrze, dzięki, ale mam jeszcze pytanko, co da mi display driver do wyszukiwania internetu na moim Xp'ku ?

Dark_Moon
komentarz
komentarz

-------------------------------

No bo to nie wszystko, napisałem, że dalsze ci podam oto one

Następnie wybieraj z drugiej zakładki (typ sterownika) kolejno:

 

Chip Set Utility
Touch Pad Driver
Sound Driver
LAN Driver
Modem Driver

 

Jak będą 2 to wybieraj nowszy. Sprawdzaj czy ci czasem nie zmienił się system operacyjny z XP na inny

Są tam jeszcze jakieś narzędzia ale to sam możesz szukać a jak nie znajdzie to znaczy, że do tego modelu niem czegoś takiego.

Jest tam np. PC diagnostic tool ale jak to będziesz wybierał to ustaw język polski. W ogóle do wszystkiego ustaw Polska i język polski, to będzie pewne, ze jak coś będzie po polsku to będziesz to miał

-------------

Uaktualnij potem Windows XP poprzez Windows Update. Ostatnie uaktualnienie powinno pochodzić z tego miesiąca i tego roku. Microsoft mimo, że XP jest nieobsługiwany wydał ekstra łatę z powodu masowego ataku WannaCry szyfrującego dysk a dotknęło to głównie Windows XP.

Tutaj przebieg ataku

https://zaufanatrzeciastrona.pl/post/masowa-niezwykle-skuteczna-kampania-ransomware-wylacza-cale-firmy/

Ibr0x
komentarz
komentarz

Wszystkie sterowniki zainstalowane oprócz sterownika lan, nie mam pojecia jak go zainstalowac. Pomozesz?

20170522_211648.jpg

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Otwórz menadżer urządzeń i tam gdzie będzie żółty wykrzyknik kliknij prawym klawiszem myszy na sterownik i wybierz uaktualnij sterownik. Następnie wybierz, że sam wskażesz katalog do instalacji i wskaż ten katalog ze zdjęcia.

Ibr0x
komentarz
komentarz (edytowane)

Dobra, wszystko działa. Pobieram jeszcze sterownik wirelles żeby móc łączyć się z wifi. Dzięki wielkie! Co moge zrobić, żeby cię uhonorować jakoś na forum za tak wielką pomoc? :D

 

Jeszcze jednak nie, sieć wifi dalej nie działa. Jaki sterownik mam pobrać i co mam robić dalej, aby działał? Wiesz może?

Edytowane przez Ibr0x
Dark_Moon
komentarz
komentarz

Ja to dla zabicia nudy czasem pomagam i nie oczekuję żadnych nagród. :) Tym bardziej, że nie jestem wielkim specjalistą ale coś tam wiem wiec czemu się tym nie podzielić. Kiedyś jak miałem pierwszy komputer usunąłem jakiś ważny plik z dysku C i biegałem po sklepikach komputerowych pytając dlaczego mi się komputer nie uruchamia więc wiem jak to jest.

Ibr0x
komentarz
komentarz

Jeszcze jednak nie, sieć wifi dalej nie działa. Jaki sterownik mam pobrać i co mam robić dalej, aby działał? Wiesz może?

Podbijam :(

Dark_Moon
komentarz
komentarz

No tak, bo zapomniałem zdaje się o tym

Wireless Lan Client Manager

Ibr0x
komentarz
komentarz

To jasne, ale zainstalowałem to iii... nic. Dalej nie mam mozliwości połączenia przez wi-fi. Co teraz? :\

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Spróbuj jeszcze to

Controls
Config Free
Infrared Driver
Modem Region Select Utility
Service Station

Część z nich nie ma nic wspólnego z WIFi ale je znajduje dla tego modelu

____________

Ok chyba znam powód, że nie działa. To może być przyczyną tego, że nie zauważyłem ale Wireless Lan Client Manager  ma dwa typy sterowników dla Intel i Atheros. Jak zainstalowałeś jeden z nich i nie działa to zainstaluj drugi, bo nie wiem z jakiej firmy ty masz ten WiFi

Ibr0x
komentarz
komentarz

Zainstalowalem wszystko, lipa. Na windowsie 7 wifi dzialalo, ale postanowilem sie przeniesc na xp a tu klops. Nie wiem co dalej robic:(  

20170522_222905.jpg

20170522_222848.jpg

Nawet po podłączeniu kabla do laptopa, internetu dalej nie ma. Jest znaczek sieci z żółtym wykrzyknikiem. Ehh

Dark_Moon
komentarz
komentarz

A próbowałeś oba sterowniki ten od Intela i ten od Atheros?

Ibr0x
komentarz
komentarz

Tak, oba

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Pokaż zdjęcie z menadżera urządzeń

Ibr0x
komentarz
komentarz

Proszę

20170522_224723.jpg

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Można spróbować znaleźć po identyfikatorze urządzenia ale ja nie znam, zaufanej strony z której można pobrać sterowniki.

Spróbuj usunąć te sterowniki z żółtym wykrzyknikiem i zrestartuj komputer. Przy uruchomieniu powinno wyskoczyć okienko, ze wykryto nowy sprzęt wtedy wskaż katalog z rozpakowanym sterownikiem Chip Set Utility to zdaje się dotyczy Kontroler magazynu masowego. Następnie wskaz katalog z rozpakowanym sterownikiem Wireless Lan Client Manager od Intela. Nie wiem czy to pomoże ale już nie mam pomysłu jeżeli sterowniki ze strony producenta nie działają.

Sterowniki dźwięku także instalują sterowniki do modemu.

---------------

Znalazłem twój sterownik na stronie intela. W informacji o produkcie napisano, że jest to

  • Intel® PRO/Wireless 3945ABG

Tutaj jest nowszy sterownik ze strony Intela niż ten na stronie Toshiba

 

https://downloadcenter.intel.com/product/50517/Intel-PRO-Wireless-3945ABG-Network-Connection

Wybierz tam po prawej stronie system Win XP 32 bit to wyświetli się ten właściwy sterownik. Nastepnie wybierz Windows XP 32-bit Edition i pobierz. Tam są dwa o takiej nazwie i nie wiem który będzie odpowiedni.

Jedno jest pewne. Ja już niczego od Toshiby nie kupię.

Ibr0x
komentarz
komentarz

Dobra, pominąłem problem w inny sposób. Jeśli pomimo tylu starań nie udało nam sie niestety ustawić odpowiednio windowsa xp, to zainstalowałem spowrotem jednak niezawodną siódemkę. Co prawda wolałbym xp'ka dla mojego staruszka, ale on najwyraźniej nie chce pracować na starym systemie :D Dziękuje bardzo za pomoc, trzymaj się!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.