x-kom hosting

AOC G2460VQ6 - szary ekran w paski podczas gry, przecięcia się klatek

Dunio07
utworzono
utworzono

Cześć. Od jakiegoś czasu mam 2 problemy z wyświetlanym obrazem na monitorze. Monitor to AOC G2460VQ6  (używany przez rok), a karta graficzna to Gigabyte Radeon R9 280x (używana 2 lata). Pierwszym problem zdarza się w różnych okolicznościach (granie, przeglądanie internetu) 1-3 razy w miesiącu. Nasiliło się to podczas grania w Medal of Honor Pacific Assault , ale tylko podczas jednej misji. W tym wypadku pomaga tylko restart komputera, chociaż raz miałem sytuacje że ekran po chwili wrócił do normy.  Nie wiem jak mam to opisać więc wstawie zdjęcie.

Spoiler

IMG_20170424_130614.thumb.jpg.8aa0c0a15c65753dd531e2f482676dfc.jpg

Drugi problem pojawia się częściej. Jest to tak jakby przecięcie się dwóch klatek na ekranie, najczęściej w górnej części ekranu. Najbardziej widoczne podczas cutscenek w Wiedźmin 3 oraz podczas przewijania strony internetowej z dużą ilością zdjęć w przeglądarce Mozilla. Wstawiam jakiegoś screena z internetu który najbardziej przypomina mi mój problem.

Spoiler

poed.jpg.3c1c9b7270eadea368cdc79905e5805d.jpg

Czy ktoś wie co jest powodem takich problemów? Oraz czy można jakoś te problemy wyeliminować?

Pozdrawiam.

   

franczakr
komentarz
komentarz

Ten drugi problem wygląda mi na screen tearing. Popatrz w ustawienia karty graficznej czy masz włączone V-sync/G-sync/Free-sync.

Jeśli nie to włącz i napisz czy pomogło.

Dunio07
komentarz
komentarz
Dnia 22.05.2017 o 16:23, franczakr napisał:

Ten drugi problem wygląda mi na screen tearing. Popatrz w ustawienia karty graficznej czy masz włączone V-sync/G-sync/Free-sync.

Jeśli nie to włącz i napisz czy pomogło.

Włączenie V-syncu w ustawieniach karty nic nie zmieniło, w grze też. Niestety Freesync moja karta nie obsługuję.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.