x-kom hosting

Przy uruchomieniu - "system napotkał błąd i zaraz się zresetuje" i BS

ma88yn
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam

Opiszę problem od początku. Pewnego dnia komputer zresetowal się w randomowym momencie bez przyczyny. Po próbie uruchomienia wyskoczył bluescreen i potem już za każdym razem po dłuższej bądź krótszej chwili nawet kiedy tylko go uruchamiałem i czekałem albo się resetowal albo wyskakiwał bluescreen albo 'system napotkał błądi zaraz się zresetuje'. Po wielu próbach jakimś cudem udało mi się go sformatować i miałem nadzieję , że to rozwiąże problem, ale niestety dalej jest to samo. Komputer jest pusty, więc chyba nie ma mowy o wirusach, a nadal jest ten sam problem. Dodam, że w trybie awaryjnym z tego co zauważyłem komputer nie resetuje się, ale ciężko się do niego dostać. Szukałem podobnych tematów, ale zazwyczaj ktoś miał zasyfiony komputer i przez to były problemy, a w moim przypadku nawet sformatowanie nie przyniosło żadnych efektów. Da się coś z tym zrobić czy tylko serwis ?

Edit: Dodam, że rozważałem przegrzewanie się kompa, ale nawet nie jestem w stanie pobrać programu, który mógłby to sprawdzić, ponieważ zanim odpale przeglądarkę to komp się resetuje.

Edytowane przez ma88yn

Youki
komentarz
komentarz

Podaj konfigurację tego PC, jak masz możliwość to z trybu awaryjnego spakuj pliki z folderu MInidump i wrzuć na jakiś upload.

Pokaż też zrzut ekranu z programu HD Tune, zakładka Health

  • Dobra wypowiedź 1
Youki
komentarz
komentarz

Przetestuj pamięci RAM za pomocą memtest86+

 

Zainstaluj na nowo sterowniki do chipsetu oraz wgraj aktualizację z Windows Update.

  • Dobra wypowiedź 1
ma88yn
komentarz
komentarz (edytowane)

Już czekam ze sterownikami i nie wiem czy działać czy nie, bo memtest pokazuje 120% i dalej testuje (?). W każdym razie póki co 0 błędów.

Edit: błędów nie znaleziono, po zainstalowaniu sterowników do chipsetu nadal to samo. System napotkał błąd bądź bluescreen i reset. Do windows update nie mogę się dostać, bo nie można go włączyć w trybie awaryjnym. Ehh skoro to nie ram to o co chodzi 

Edytowane przez ma88yn
Youki
komentarz
komentarz

Jaki masz antyvirus?

Masz możliwość w BIOS'ie wyłączyć dedykowany układ graficzny?

  • Dobra wypowiedź 1
ma88yn
komentarz
komentarz

Norton, ale komputer został sformatowany po tym jak się to zaczęło i długo był nie używany, więc licencja się skończyła. Nie mam pojęcia jak to zrobić i czy mam taką możliwość, jak wrócę do domu to to sprawdzę .

Youki
komentarz
komentarz

Sprawdź, szukaj coś pod terminem Switchable Graphics czy coś.

  • Dobra wypowiedź 1
ma88yn
komentarz
komentarz (edytowane)

System w ogóle nie chciał się odpalić, wyskakiwało tylko ten niebieski ekran, z którego można zrobić formata, którego zrobiłem i o dziwo komputer działa. Co ciekawe był to chyba 4-5 format od kiedy komp się zepsuł i dotychczas nic to nie dawało :o no nic , dzięki wielkie za pomoc :)

Do zamknięcia

Edytowane przez ma88yn

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.